ORION Organizacja Społeczna

→ MISJA ORIONA
Fundacja będzie pracować nad tym, aby wspierać tworzenie odpowiedniej podstawy człowieka. Podstawy, która nazywa się „ty”. Na początku każdej drogi warto spojrzeć na mapę i dołączoną legendę – poznać kim jesteś, czego pragniesz w życiu i do czego jesteś zdolny. Przed pierwszym krokiem warto określić swój system wartości, cele oraz pryncypia, które będą służyć za nawigację w naszych czynach. Jak powiedział Arystoteles: „Wszyscy ludzie z natury pragną wiedzy”.

→ POPULARYZACJA NAUKI
Jeden z najbardziej genialnych umysłów w historii ludzkości – Nikola Tesla powiedział: „Jeśli chcesz zrozumieć tajemnice Wszechświata, patrz na energię, częstotliwość oraz wibrację”. Naszą misją jest podkreślanie roli edukacji w budowie świadomego i odpowiedzialnego społeczeństwa poprzez informowanie o bieżącym stanie nauki i ważnych odkryciach.

→ UPOWSZECHNIANIE KULTURY
Człowiek uzbrojony w wiedzę jak działa świat wokół niego podejmuje lepsze decyzje życiowe. Obcując z kulturą i sztuką uwrażliwia swoją egzystencję i uczy się, że ludzie mają prawo wyrażać siebie w różny, artystyczny sposób. W takim ujęciu wierzymy, że człowiek nie mógłby wówczas krzywdzić siebie, innych ludzi oraz przyrody. Naszą misją jest pobudzanie potrzeby obcowania z kulturą i sztuką oraz wzmacnianie wrażliwości społeczeństwa.

→ MARKETING SPOŁECZNY
W książce „Secrets of the millionaire mind: Mastering the inner game of wealth” autor T. Harv Eker pisze: „Jeśli chcesz zmienić owoce, musisz najpierw zmienić korzeń. Jeśli chcesz zmienić to co widzialne, najpierw musisz zmienić to czego nie widać”. Naszą misją jest działanie na rzecz wzrostu wiedzy, zmiany myślenia i zachowania wobec problemów społecznych.

→ NGO DLA NGO
Sami stanowimy część trzeciego sektora i chcemy brać udział w jego rozwoju. Chcemy dzielić się naszym potencjałem w zakresie projektowania graficznego, stron www, animacji czy edycji i montażu materiałów audio/video. Naszą misją jest działanie na rzecz zwiększenia profesjonalizacji trzeciego sektora w zakresie multimediów czytelnych dla beneficjentów i donatorów.

Jesteśmy kontynuacją działań Fundacji Praca Moc Energia. 14 lipca 2020 została zmieniona nazwa.

Obszar działalności:

animacja społeczna badania i rozwój edukacja ekologia i zrównoważony rozwój kultura i sztuka nowe technologie społeczeństwo obywatelskie żywnośc i zdrowie

Nasze umiejętności:

dzielenie się doświadczeniem tworzenie i edycja tekstów wyszukiwanie informacji

Statystyki

Liczba dodanych projektów
Liczba dodanych projektów
4
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych zadań
13
Liczba zadań zakończonych sukcesem
Liczba zadań zakończonych sukcesem
2
Liczba podziękowań wysłanych  wolontariuszom
Liczba podziękowań wysłanych wolontariuszom
2
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
23

Trwające projekty tego użytkownika

Brak projektów

Trwające zadania tego użytkownika

Brak zadań

Oceny otrzymane od wolontariuszy

Brak ocen

Oceny otrzymane od innych organizacji

Brak ocen