Fundacja Court Watch Polska

Fundacja Court Watch Polska powstała 7 kwietnia 2010 roku i jest organizacją pożytku publicznego. Głównym celem istnienia fundacji są szeroko rozumiane działania na rzecz poprawy świadomości prawnej społeczeństwa, a także działalność na rzecz edukacji z zakresu prawa i wymiaru sprawiedliwości. Nasi wolontariusze co roku obserwują ponad 5000 rozpraw w całej Polsce. Docierają do młodzieży z przekazem, który zwiększa ich świadomość prawną i wiedzę o sądownictwie wykorzystując ciekawe narzędzia: symulację rozpraw sądowych i grę planszową Prawopolis. Publikujemy raporty, szkolimy sędziów, jesteśmy głosem obywateli w sądach i Ministerstwie Sprawiedliwości.
Współpracujemy z wieloma uczelniami, szkołami i instytucjami - nasze działania mają wymiar ogólnopolski.
Dla każdej organizacji strażniczej – czyli prowadzącej monitoring władzy i instytucji publicznych – konieczne są odpowiednie warunki działania, dlatego popieramy wszelkie działania prowadzące do ułatwienia dostępu do informacji publicznej dla obywateli oraz działania prowadzące w obronie wolności słowa, wypowiedzi, w tym wypowiedzi krytycznych wobec osób i instytucji publicznych. Z tej przyczyny wraz z innymi organizacjami pozarządowych w ramach koalicji* przygotowaliśmy projekt społeczny "Mam to w BIP-ie!". To właśnie go zgłaszamy jako zadanie w ramach e-wolontariatu i liczymy na Wasze wsparcie.

Projekt „Mam to w BIP-ie” odpowiada na problem dostępności informacji publicznych umieszczanych na stronach urzędów dla osób niewidzących. Kluczowe dokumenty (np. uchwały, oświadczenia majątkowe, budżety) umieszczane są bardzo często w BIP-ach w postaci nieprzeszukiwalnych skanów, co uniemożliwia "przeczytanie" ich oprogramowaniu, z którego korzystają osoby niewidome. Utrudnia to także poszukiwanie i analizę informacji innym obywatelom, dziennikarzom i organizacjom strażniczym, które zajmują się kontrolą władzy publicznej.
Na potrzeby projektu uruchomiona została strona internetowa mamtowbipie.pl i narzędzie, dzięki którym każda osoba może pomóc poświęcając kilka minut - sprawdzając BIP wybranej gminy i przekazując nam poprzez prosty formularz informacje na temat dostępności umieszczonych w nim dokumentów.

Projekt prowadzony jest pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Osobą obsługującą wolontariuszy na TuDu.org.pl jest Izabela Manuszewska (koordynator wolontariatu w Fundacji Court Watch Polska, z którą w razie potrzeby możecie się skontaktować pod mailem: i.manuszewska@courtwatch.pl

Serdecznie zapraszamy!
Nasze motto: "Aby istnieć trzeba uczestniczyć", Antoine de Saint-Exupéry
Bycie aktywnym obywatelem jest ważne!*W skład konsorcjum organizacji wchodzą: Fundacją Court Watch Polska (lider przedsięwzięcia), Fundacja Stańczyka, Fundacja Stabilo, Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych i Pomorska Fundacja Rozwoju, Kultury i Sztuki

Obszar działalności:

badania i rozwój edukacja prawa człowieka społeczeństwo obywatelskie inne

Nasze umiejętności:

dzielenie się doświadczeniem inne projektowanie (np. grafiki) tworzenie baz danych tworzenie i edycia multimediów tworzenie i edycja tekstów tworzenie stron www/aplikacji wyszukiwanie informacji

Statystyki

Liczba dodanych projektów
Liczba dodanych projektów
3
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych zadań
1
Liczba zadań zakończonych sukcesem
Liczba zadań zakończonych sukcesem
1
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych ogłoszeń o stałej współpracy
0
Liczba podziękowań wysłanych  wolontariuszom
Liczba podziękowań wysłanych wolontariuszom
33
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
59
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, który wyrazili zainteresowanie ogłoszeniami o stałej współpracy
0

Trwające projekty tego użytkownika

Brak projektów

Trwające zadania tego użytkownika

Oceny otrzymane od wolontariuszy

Andrzej Mandryka
2017-08-03 14:39:37

Cześć

Użytkownik Andrzej Mandryka ocenił(a) współracę z Tobą przy zadaniu: Sprawdzanie czy gminne BIPy publikują dokumenty w formatach dostępnych dla osób...!

Treść oceny:
Super! :D

Oceny otrzymane od innych organizacji

Brak ocen