Fundacja Ratuj Życie

Fundacja Ratuj Życie zrodziła się z pasji i zaangażowania dwójki przyjaciół – Jerzego Jaskuły i Michała Madeyskiego. Ich drogi skrzyżowały się (podawać rok? By było zawsze aktualne?) w Grupie Ratownictwa K2 Polskiego Czerwonego Krzyża. Zainteresowanie tematem ratownictwa medycznego doprowadziło Jurka do rozpoczęcia pracy w pogotowiu ratunkowym oraz do rozwijania swoich umiejętności zdobywając kolejne uprawnienia instruktorskie Europejskiej i Polskiej Rady Resuscytacji oraz Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Michał natomiast związał swoje życie zawodowe z branżą IT. Ich wiedza i doświadczenie doprowadziły do zrodzenia się pomysłu dotyczącego stworzeniu mobilnej aplikacji oraz kampanii społecznej promujących wiedzę w zakresie podejmowania czynności ratunkowych w sytuacji zagrożenia.

Początki działania w ramach inicjatywy Ratuj Życie były możliwe, dzięki grupie ludzi, których nie można pominąć i którym należą się ogromne podziękowania: Katarzyna Kuś (zdjęcia w aplikacji), Karolina Suszczyńska (pierwsze logo kampanii), Mateusz Zgoda i Bernadetta Kołoda (bohaterowie w aplikacji), Katarzyna Wojnar (polska baza AED), Iwona Orłowska i Grzegorz Wolan (wsparcie graficzne) oraz Katarzyna Ostręga (tłumaczenia). W zakresie organizacji wielu ważnych aspektów kampanii bardzo pomogła także Magdalena Nizińska.

Wraz z rozwojem projektu, we wrześniu 2012 roku, zapadła decyzja o nadaniu przedsięwzięciu ram formalnych i rejestracji Fundacji “Ratuj Życie”. W tym zakresie nieocenioną pomoc wyświadczyła Pani mec. Ewa Bawołek z kancelarii Bawołek & Wyroba Adwokaci Spółka Partnerska.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi w maju 2014 r. po pomyślnym procesie rejestracji inicjatywa społeczna „Ratuj Życie” otrzymała rangę Fundacji.

Aktualnie stałym konsultantem i współpracownikiem Fundacji jest dr Violetta Raffay. Do współpracowników Fundacji dołączył również lek. med. Michał Słowiaczek.

By Fundacja mogła działać i ciągle się rozwijać z pełną mocą do składu fundacyjnego od 2015 r. dołączyły również Joanna Fąferek i Barbara Wójcik.

Nowa energia i możliwości pozwalają nam z jeszcze większym rozmachem nawoływać: RATUJ ŻYCIE! i przekonywać, że każdy może pomóc.

Obszar działalności:

edukacja żywnośc i zdrowie

Nasze umiejętności:

tworzenie baz danych udzielanie profesjonalnych porad dzielenie się doświadczeniem

Statystyki

Liczba dodanych projektów
Liczba dodanych projektów
2
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych zadań
2
Liczba zadań zakończonych sukcesem
Liczba zadań zakończonych sukcesem
0
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych ogłoszeń o stałej współpracy
0
Liczba podziękowań wysłanych  wolontariuszom
Liczba podziękowań wysłanych wolontariuszom
0
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
4
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, który wyrazili zainteresowanie ogłoszeniami o stałej współpracy
0

Trwające projekty tego użytkownika

Brak projektów

Trwające zadania tego użytkownika

Nasi wolontariusze

Nikogo tu nie ma :)

Oceny otrzymane od wolontariuszy

Brak ocen

Oceny otrzymane od innych organizacji

Brak ocen