Fundacja JMP

Misja Fundacji JMP – inspiracje w edukacji

Mamy świadomość, że człowiek we współczesnej erze technologii i nauki jest przytłoczony wszechobecnym zalewem informacji, którym nie potrafi odpowiednio zarządzać w drodze własnego rozwoju. Określenie „jestem tylko człowiekiem” staje się podstawą do usprawiedliwiania własnych niepowodzeń edukacyjnych, przeciętnych zdolności, złej organizacji pracy, braku przedsiębiorczości i sukcesów zawodowych.

Fundacja JMP – inspiracje w edukacji powstała przede wszystkim z ogromnej wiary, że wszyscy obdarzeni jesteśmy wyjątkowymi możliwościami i zdolnościami, jednakże nie każdemu człowiekowi pozwolono na rozwinięcie skrzydeł. Naszą misją jest stworzenie dzieciom, młodzieży, dorosłym szansy na przełamanie dotychczasowych barier potencjału naszego umysłu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Propagujemy kreatywne zastosowanie IT w edukacji i zarządzaniu oświatą. Naszym celem jest kształtowanie kluczowych kompetencji cyfrowych w połączeniu z wiedzą, jak funkcjonuje nasz umysł. Jest to droga do przekraczania własnych granic w zgodzie z otaczającymi nas technologiami i szybko zachodzącymi zmianami.

Wizja Fundacji JMP – inspiracje w edukacji

Fundacja JMP – inspiracje w edukacji powstała, aby prowadzić szeroką działalność oświatową, edukacyjną, kulturalną na rzecz dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wprowadzamy innowacyjne metody nauczania, które mają na celu wsparcie procesu dydaktyczno-wychowawczego w szkołach na terenie całej Polski.

Wierzymy, że nasze działania zapewnią równy dostęp do wysokiej jakości edukacji we wszystkich etapach rozwoju człowieka. Dążymy do podniesienia skuteczności nauczania i stworzenia kreatywnego środowiska w obszarze edukacyjnym, które ułatwi kształtowanie kluczowych kompetencji uczniów i osób dorosłych w oparciu o nowoczesne technologie informacyjne. Indywidualizacja nauczania pobudzająca wszystkie zmysły człowieka umożliwi rozwijanie naszego ogromnego potencjału intelektualnego, ułatwi rozwiązywanie problemów, pobudzi twórcze myślenie, usprawni pamięć, zwiększy koncentrację oraz kreatywność. Co w rezultacie przełoży się na satysfakcję i radość z edukacji, jak również realne sukcesy w drodze kariery zawodowej.

Chcielibyśmy podkreślić, iż nasza inicjatywy są unikatowe w skali międzynarodowej, co zostało docenione m.in. przez Instytut Biznesu Rodzinnego, który przyznał nam w 2016 r. nagrodę za Autorski Projekt Edukacyjny podczas Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych w Poznaniu, co utwierdza nas w przekonaniu, że warto podejmować wszelkie działania na rzecz rozwoju naszego społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży. Wysiłki Fundacji JMP w obszarze innowacyjności doceniły również Forbes i Pierwszy milion, które zaprosiły nas do zaprezentowania pomysłu Festiwalu Innowacyjnej Edukacji oraz Multikretywnych Fabryk na łamach magazynów w ramach projektu „Liderki Przyszłości”.

Obszar działalności:

Nasze umiejętności:

dzielenie się doświadczeniem tworzenie i edycia multimediów tworzenie i edycja tekstów wyszukiwanie informacji

Statystyki

Liczba dodanych projektów
Liczba dodanych projektów
2
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych zadań
2
Liczba zadań zakończonych sukcesem
Liczba zadań zakończonych sukcesem
0
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych ogłoszeń o stałej współpracy
0
Liczba podziękowań wysłanych  wolontariuszom
Liczba podziękowań wysłanych wolontariuszom
0
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
0
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, który wyrazili zainteresowanie ogłoszeniami o stałej współpracy
0

Trwające projekty tego użytkownika

Brak projektów

Trwające zadania tego użytkownika

Przeglądasz Archiwum

Nasi wolontariusze

Nikogo tu nie ma :)

Oceny otrzymane od wolontariuszy

Brak ocen

Oceny otrzymane od innych organizacji

Brak ocen