MULTIKREATYWNA FABRYKA - świat inspiracji dla dzieci i dorosłych

Początek: 2016-06-08 Koniec: 2016-06-16
Czy pamiętacie to nieprzyjemne uczucie, kiedy nie przekroczyliście jakiejś granicy, nie zaryzykowaliście w walce o ideę, w którą wierzyliście, czy nie wyraziliście swojej opinii lub prawdziwych możliwości? Podejrzewamy, że wiecie, co mamy na myśli.

Czy zastanawialiście się, dlaczego często zwłaszcza w dorosłym życiu nie potrafimy pokazać na co tak naprawdę nas stać w sferze osobistej i zawodowej? Często wycofujemy się, bo po prostu nie wierzymy w siebie i swój potencjał, co zamyka nas jeszcze bardziej na innych.

Jeśli szukacie odpowiedzi, jaka jest przyczyna takich zachowań, to cofnijcie się do pierwszego etapu życia, a jeśli nie pamiętacie tamtych czasów ; - ), to spójrzcie na dzieci, które podczas zabawy nie boją się próbować nowych rzeczy, testować granic możliwości bez skrępowania i strachu przed porażką.

Teraz wyobraźcie sobie miejsce, gdzie razem z dziećmi będziecie mogli cofnąć się do przeszłości i wyruszyć na nowo w podróż łączącą w sobie naukę, zabawę i kreatywność. Nasz projekt stworzenia Multikreatywnej Fabryki w Krakowie powstał przede wszystkim z powyższych pytań, które zadawaliśmy sobie my sami, a także z naszego bogatego doświadczenia w pracy ze szkołami, uczniami, nauczycielami, rodzicami i analizy ich potrzeb, deficytów w obszarze edukacyjnym. Będzie to pierwsze centrum rozwoju, które na stałe wpisze się do listy innowacyjnych ośrodków edukacyjnych rozpoznawalnych w Europie. Zapoczątkuje ono powstanie kolejnych we wszystkich miastach wojewódzkich, następne planowane miejsca to: Gdańsk i Warszawa (2016/2017).

W naszej pracy zależy nam zarówno na wsparciu dzieci w rozwoju oraz dorosłych w ich wychowaniu. Unikatowy projekt ma być „kolorowym światem” inspiracji dla obu tych grup, poprzez wykorzystanie naturalnej twórczości dzieci i kształtowanie ich przedsiębiorczości oraz innowacyjnych metod, narzędzi nauczania, przy wsparciu nowoczesnych technologii, urządzeń, aplikacji, materiałów dydaktycznych.

Pewnie myślicie teraz... Marzyciele…

Tak : - ) to prawda, ale z Waszą pomocą możemy zrealizować nasze pomysły i przenieść je do rzeczywistości, z której Wy dorośli i dzieci będziecie korzystać.

Nauka, rozwój i przygoda, zabawa – to naprawdę można połączyć. My to wiemy : - D

Poszukujemy chętnych wolontariuszy, którzy zaangażują się w rozpropagowanie naszego pomysłu w sieci (w tym na kanałach social media) oraz we własnych lokalnych społecznościach, a tym samy wesprą nasz projekt np. w prowadzonych przez nas akcjach promocyjnych, czy crowfundingowych.
Przeglądasz Archiwum