Hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej

Chcemy organizować profesjonalną opiekę nad osobami w terminalnym okresie choroby, pomagać ich bliskim w tym czasie i w okresie żałoby, pomagać osieroconym dzieciom. W ciągu 12 lat stowarzyszenie zebrało pieniądze i wybudowało nowoczesny pawilon opieki paliatywnej na 28 miejsc dla chorych. Obiekt jest połączony ze starodawną willą zaadoptowaną na gabinety lekarskie, centrum wolontariatu i administrację. Ogólna suma tego projektu przekroczyła 11 mln zł. Większość tych środków jest ze składek społecznych!

Od 12 lat stowarzyszenie angażuje dzieci i młodzież na rzecz hospicjum zachęcając (85 szkół) do udziału w programie edukacyjnym "Pola Nadziei".

Obecnie stowarzyszenie przygotowuje się do uzyskania kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia i do rozpoczęcia działalności. Będzie to: hospicjum stacjonarne, hospicjum domowe i poradnia medycyny paliatywnej. Kontrakt zapewni nam tylko połowę (50%) potrzebnego budżetu, o resztę musimy walczyć sami.

Pacjentami hospicjum będą głównie osoby z chorobami nowotworowymi. Z powodu raka co roku w Polsce umiera ponad 93 tysiące ludzi. Do najczęściej podnoszonych problemów pacjenta onkologicznego i jego rodziny należy brak opieki po zakończeniu leczenia specjalistycznego. Odpowiedzią na rozwiązanie tego problemu, dotykającego tak wielu chorych i ich rodzin jest hospicjum. Hospicjum w Bielsku-Białej będzie przyjmować pacjentów bezpłatnie, niezależnie od światopoglądu, miejsca zamieszkania i sytuacji materialnej.

Ludzie, którzy 12 lat temu stworzyli stowarzyszenie na rzecz bielskiego hospicjum zebrali się wokół Grażyny Chorąży, która przeszła wówczas chorobę nowotworową. Będąc w publicznym szpitalu osobiście poznała dramat chorych umierających na raka.

Każdy człowiek ma prawo do godnej śmierci, do profesjonalnej opieki aż do ostatniej chwili w swoim życiu.


Obszar działalności:

edukacja prawa człowieka inne

Nasze umiejętności:

inne tworzenie i edycja tekstów

Statystyki

Liczba dodanych projektów
Liczba dodanych projektów
1
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych zadań
1
Liczba zadań zakończonych sukcesem
Liczba zadań zakończonych sukcesem
0
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych ogłoszeń o stałej współpracy
0
Liczba podziękowań wysłanych  wolontariuszom
Liczba podziękowań wysłanych wolontariuszom
0
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
0
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, który wyrazili zainteresowanie ogłoszeniami o stałej współpracy
0

Trwające projekty tego użytkownika

Brak projektów

Trwające zadania tego użytkownika

Przeglądasz Archiwum

Nasi wolontariusze

Nikogo tu nie ma :)

Oceny otrzymane od wolontariuszy

Brak ocen

Oceny otrzymane od innych organizacji

Brak ocen