SSPN Studenckie Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym

SSPN = Super Sprawa Pomagać Niepełnosprawnym

Działamy dla około 20 osób niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie. Nie specjalizujemy się w określonym rodzaju niepełnosprawności - mamy podopiecznych z mózgowym porażeniem dziecięcym w różnych stopniach, z rozszczepem kręgosłupa oraz schorzeniami sprzężonymi z tymi niepełnosprawnościami. Wszyscy nasi podopieczni są już pełnoletni, najstarszy jest po 50-tce, najmłodsi tuż przed 30-stką.
Razem z naszymi podopiecznymi podróżujemy, organizujemy rajdy i wycieczki, chodzimy do kina, klubów, na karaoke, piknikujemy i gramy w boccię, testujemy interaktywne wystawy.

Zawsze dążyliśmy do przełamywania pewnych schematów, dotyczących osób niepełnosprawnych i całkiem niedawno znaleźliśmy niewielką niszę, w której stawiamy pierwsze kroki. Testujemy możliwości regionu i kraju w zakresie turystyki grupowej niepełnosprawnych i jednocześnie sprawdzamy dostępność przestrzeni publicznej i przygotowanie transportu publicznego na obsługę naszej grupy. Podróżujemy głównie kolejami. Korzystamy z oferty instytucji publicznych.

Działamy charytatywnie - w oparciu o wolontariat, nie mamy pracowników na etatach. Na ten moment SSPN wspiera 10 wolontariuszy - działających rotacyjnie - studentów oraz osoby pracujące, dysponujące wolnym czasem.

Obszar działalności:

inne

Statystyki

Liczba dodanych projektów
Liczba dodanych projektów
3
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych zadań
2
Liczba zadań zakończonych sukcesem
Liczba zadań zakończonych sukcesem
1
Liczba podziękowań wysłanych  wolontariuszom
Liczba podziękowań wysłanych wolontariuszom
1
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
3

Trwające projekty tego użytkownika

Brak projektów

Trwające zadania tego użytkownika

Brak zadań

Nasi wolontariusze

Nikogo tu nie ma :)

Oceny otrzymane od wolontariuszy

Brak ocen

Oceny otrzymane od innych organizacji

Brak ocen