Stworzenie logo dla Fundacji

umiejętności: projektowanie (np. grafiki)
Termin realizacji: 2018-03-30

Opis zadania

Cel

Stworzenie loga dla Fundacji. Chciałbym aby Fundacja w ten sposób była rozpoznawalna ze swoich działań. Nie znam się na projektowaniu ani na grafice i wiem, że wiele osób ma do tego talent. Wsparcie wolontariuszy będzie ogromnym wkładem dla mojej organizacji.

Zakres obowiązków

Witajcie Kochani,
Potrzebuję logotyp mojej Fundacji. Fundacja zajmuje się edukacją i bezpieczeństwem. Głównymi jej celami jest propagowanie udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa, pomoc potrzebującym oraz edukacja w różnych obszarach. Zależy mi aby w logu znajdowały się następujące elementy:
- krzyż św. Andrzeja lub potocznie "eskulap" w kolorze niebieskim,
- dłonie symbolizujące pomoc, otaczanie opieką...
- Napisy: Fundacja Edukacji i Bezpieczeństwa SALUS ( styl i ułożenie napisów pozostawiam do waszej inwencji, bardziej skorzystam z Waszej rady ponieważ nie jestem w tej dziedzinie specjalistą i znawcą)
- kolor logotypu zdecydowanie niebieski bądź granatowy

Forma rozwiązania

Proszę o projekt w formacie jpg.
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Innych umiejętności

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2018-02-19 17:21:19
logo w formacie png i jpg w załączeniu
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2018-02-22 10:51:14
Dziękuję za propozycję :)
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2018-03-21 14:02:31
Elementy logo (w nawiązaniu do założeń z treści zadania i po bezpośrednich konsultacjach z Fundacją "Salus"):
- 2 dłonie: jedna- przyjmująca pomoc (szara) i druga- udzielająca pomocy (granatowa). Kolor szary wynika z tego, że strona przyjmująca pomoc jest na początku ciemna-nieświadoma, smutna oraz pozbawiona energii, którą ta granatowa jest dopiero w stanie jej dać poprzez udzielenie pomocy. Równość tych dwóch stron zaznaczyłam poprzez literę S (na którą zaczyna i kończy się nazwa Fundacji)- w obu przypadkach białą, dla której tłem są dłonie. Jako że pierwsza litera nazwy Fundacji jest przypisana stronie przyjmującej pomoc, podkreśla to jej ważność- osoba potrzebująca wsparcia przez Fundację Salus jest traktowana pierwszoplanowo.
- krzyż równoramienny w kolorze niebieskim.
- napisy "Fundacja Edukacji i Bezpieczeństwa po polsku i angielsku.
Kolor, który dodałam od siebie- żółty to wiedza i intelektualny przebłysk, to kolor oświecenia. Blask, radość, optymizm emanują z żółtej barwy. A także potrzeba podzielenia się tą radością z innymi, potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem, potrzeba wymiany informacji i nabytej wiedzy. W nawiązaniu do profilu działań Fundacji jest on jak najbardziej na miejscu oraz także rozwesela poważną biało-szaro-niebiesko-granatową kolorystykę.
Symbolika kolorów (żółty)- źródło: https://zenforest.wordpress.com/tag/symbolika-kolorow/
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2018-03-21 14:31:28
Bardzo dziękujemy za to rozwiązanie :)