Burza mózgów: działania z seniorami

umiejętności: wyszukiwanie informacji dzielenie się doświadczeniem
Termin realizacji: 2018-03-09

Opis zadania

Cel

Szukamy instytucji (domy kultury, muzea, biblioteki) i organizacji pozarządowych (fundacje, stowarzyszenia), które w swojej ofercie mają działania skierowane dla osób starszych. Naszym celem jest zorganizowanie wizyty studyjnej w jednej z takich organizacji.

Zakres obowiązków

Poszukujemy przykładów działań skierowanych do osób starszych. Na przykład: rady programowe, wydarzenia takie jak "dancing międzypokoleniowy", Szkoła SuperBabci i SuperDziadka, warsztaty tylko dla seniorów, specjalne pokazy filmowe, spektakle, amatorskie grupy teatralne itp.

Być może w Waszej okolicy mają miejsce takie działania? Może Wasi Dziadkowie i Babcie biorą w nich udział? A może umiecie takie znaleźć w Internecie?

Forma rozwiązania

Czekamy na Twoje odpowiedzi w komentarzach poniżej. Podaj nazwę projektu, instytucji lub organizacji, która realizuje dane działanie. Możesz również podać link do strony dotyczącej wydarzenia.

W podziękowaniu chętnie wyślemy paczuszkę z naszymi gadżetami.
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Dzielić się informacjami i treściami
  • Kreatywnego korzystania z Internetu

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2018-01-31 10:09:23
Witajcie :) podzielę się swoim jednym z ostatnich doświadczeń. Działam jako wolontariusz Fundacji Orange. Poza roznymi ciekawymi projektami mamy mozliwosć organizowania tez Gwiazdki z Fundacją Orange- podczas ktorej odwiedzamy w okresie Mikołaja m.in dzieci w szpitalach. Ostatnio wpadliśmy na pomysl by wraz z szkolnym wolontariatem (dzieci glownie ze szkoly podstawowej) udac się do Seniorów. I w ten sposób polączylismy pokolenia. Odwiedzilismy razem Klub Seniora w Legnicy. Były kolędy, przedstawienie i poczestunek. Dzieci poznaly rozne historie Seniorow, z uwagą słuchaly ich opowieści a my cieszylismy się ze ta Gwiazdka była mostem łączącym te dwa światy :)
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2018-02-01 13:20:31
Cześć Magdalena! Bardzo dziękujemy za odpowiedź. Czy możesz nam jeszcze zdradzić z jaką szkołą współpracowaliście?
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2018-02-01 13:34:20
Byla to Szkoła podstawowa nr 9 w Legnicy. Młodzi pomocnicy dzialają pod nazwą Mali Bohaterowie :) klub ktory odwiedzilismy sam dziala tez dośc prężnie gdyż jego czlonkowie sami organizują małe przedstawienia teatralne; szyją stroje i dokladają akompniament. To naprawdę kopalnia wiedzy i energii! Klub Seniora jest takze w Legnicy przy ul. Moniuszki. Pozdrawiam
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2018-02-01 13:59:45
Witajcie ja również chciałam się podzielić swoimi doświadczeniami, pracuję w samorządzie 2 lata temu powstał pomysł realizowania działań dla naszych seniorów na terenie miasta właśnie przez miasto. W naszym mieście funkcjonują kluby seniora ale my chcieliśmy aby znaleźć sposób na integrację seniorów nie tylko zrzeszonych w klubach senioralnych. Rozpoczęliśmy działania związane ze zgierską kartą seniora obecnie wydaliśmy ich ponad 4 tyś, i pozyskaliśmy ponad 70 partnerów. Wspólnie z partnerami naszej karty realizujemy zajęcia z obsługi komputera, odbywają się również indywidualne spotkania z młodzieżowymi radnymi którzy ćwiczą z seniorami pozyskaną widzę z obsługi komputera. Są organizowane wycieczki bezpłatne dla seniorów, latem impreza pn łączymy pokolenia dla seniorów wielkim wydarzeniem jest oczywiście sylwester dla seniorów zorganizowany już po raz drugi w roku obecnym wzięło w nim udział 300 seniorów. Nie posiadamy budynku który byłby centrum seniora ale stworzyliśmy przyjazny pokój dla seniorów i tam nasi seniorzy są obsługiwani. Kolejne pomysły przed nami.
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2018-02-01 13:59:58
Magdalena, dziękuję za informacje!
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2018-02-01 14:02:59
Renata, dziękuję za odpowiedź. Czy możesz nam jeszcze podpowiedzieć kto jest autorem tej inicjatywy. Możesz podać jakieś linki do strony, która opowie nam więcej?
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2018-02-02 12:18:14
Witam , autorem inicjatywy jest samorząd zgierski. Działania są realizowane przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w ramach, którego działa również Zgierskie Centrum Seniora. Nasza strona www.senior.zgierz.pl