Na podstawie zamieszczonej treści, przygotowanie posta opisującego wyjątkowy w tym roku Dzień działkowca, kontrola pod względem składni, stylistyki, ortografii, możliwość przeredagowania i dopisania.

umiejętności: tworzenie i edycja tekstów
Termin realizacji: 2017-09-04

Opis zadania

Cel

Zadanie ma na celu ukazanie nowej twarz Dnia Działkowca. Każdego roku to starszyzna celebrowała ten ważny dzień. W tym roku, dzieci odegrały główna rolę podczas obchodów w ogrodzie Aster. Chciałabym aby treść ukazała dzieci jako przyszłość narodu, pokazała jakie potrafią być kreatywne, jaką posiadają wiedza na temat zdrowego odżywiania i jak mogoły odbyte warsztaty ponudzić ich wyobraźnie do dalszego działania.

Skrót z Dnia działkowca:
Sierpień to jeden z piękniejszych miesięcy w roku. Ludzie świętują dożynki, dni działkowca, każdy na swój sposób celebruje naturalne plony, zdrowy tryb życia oraz świętuje zabawę na łonie natury. Dnia 6 sierpnia w ogrodzie Aster w Świdnicy obchodzony był dzień Działkowca pod nazwą Łączymy pokolenia. Tego roku obchodzony dzień był wyjątkowo radosny i pełen dzieci. Zorganizowane warsztaty przyrodniczo -ekologiczne pobudziły dziecięcą kreatywność i chęć do działania. Zapał i radość najmłodszych oczarowała starszyznę. Zróżnicowane wiekowo dzieci w tym dniu stworzyły radosna grupę bez granic. Wspólnie przy jednym stole malowały gipsowe figurki przedstawiające, kwiaty, motyli oraz biedronki. Każde dziecko opowiedziało dlaczego właśnie tą figurkę, a nie inną wybrało. Wybór kwiatów najczęściej wynikał z miłości do ogrodowych kwiatów lub z chęci podarowania mamusi. Motylki i biedronki z miłości do owadów napotkanych na swojej drodze. Dzieci równie mocno zaangażowały się podczas sadzenia roślinek. Oglądały korzonki roślin, mieszały gatunki i wysadzały do słoiczków uzupełnionych uprzednio przez siebie ziemią. Kolejnym tematem były owoce i warzywa ich znaczenie w diecie dziecięcej. I tu było pole do popisu, rysunki dzieci wytypowały ich faworytów. W kategorii warzywo zwyciężyła marchewka natomiast w kategorii owoc królowa została truskawka. Zabawę okraszały bańki mydlane dmuchane przez najmłodszych. W przerwie dzieci posilały się zdrowymi przekąskami i delektowały naturalnym sokiem jabłkowym. Zaangażowani działkowicze udostępnili dzieciom kamienie skalne, które zostały przyozdobione kredowymi wzorami. W nagrodę kolorowe kamienie powróciły na skalniaki działkowców pełne barw i artystycznych malowideł. Na koniec warsztatów rozbawione dzieci otrzymały lizaki na bazie naturalnych barwników oraz wzięły udział w losowaniu głównej nagrody, zaproszenia na warsztaty dziecięce. Po zakończeniu warsztatów, dorośli rozpoczęli celebrowanie, zabawa i tańce trwały do białego rana.

Zakres obowiązków

Forma rozwiązania

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-09-01 13:21:00
Sierpień to jeden z piękniejszych miesięcy w roku. Ludzie dziękują za plony świętując dożynki i dni działkowca. Każdy z nas w takim dniu, na swój sposób, celebruje zdrowy tryb życia, ciesząc się i bawiąc na łonie natury.
6 sierpnia w ogrodzie Aster w Świdnicy obchodzony był Dzień Działkowca pod nazwą „Łączymy pokolenia”. Tego roku Święto Działkowców w naszym ogrodzie był wyjątkowo radosne i pełen dzieci. Zapał i radość najmłodszych oczarowały starszyznę.
Zorganizowane warsztaty przyrodniczo - ekologiczne pobudziły dziecięcą kreatywność i chęć do działania. W tym dniu zróżnicowane wiekowo dzieci stworzyły radosna grupę bez granic. Wspólnie przy jednym stole malowały gipsowe figurki przedstawiające kwiaty, motyle oraz biedronki. Każde dziecko opowiedziało dlaczego wybrało właśnie tę, a nie inną figurkę. Wybór kwiatów najczęściej wynikał z miłości do ogrodowych kwiatów lub z chęci podarowania figurki Mamusi. Motylki i biedronki wybierane były z miłości do owadów napotkanych na swojej drodze. Dzieci równie mocno zaangażowały się podczas sadzenia roślinek. Oglądały korzonki roślin, mieszały gatunki i wysadzały do słoiczków uzupełnionych uprzednio przez siebie ziemią.
Kolejnym tematem były owoce i warzywa i ich znaczenie w diecie dziecięcej. I tu było pole do popisu. Z pomocą własnych rysunków dzieci wytypowały swoich faworytów. W kategorii warzywo zwyciężyła marchewka natomiast w kategorii owoc królową została truskawka. Zabawę okraszały bańki mydlane dmuchane przez najmłodszych. W przerwie dzieci posilały się zdrowymi przekąskami i delektowały naturalnym sokiem jabłkowym. Zaangażowani działkowicze udostępnili dzieciom kamienie skalne, które zostały przyozdobione kredowymi wzorami. W nagrodę, pełne barw i artystycznych malowideł, kolorowe kamienie powróciły na skalniaki działkowców.
Na koniec warsztatów rozbawione dzieci otrzymały lizaki na bazie naturalnych barwników oraz wzięły udział w losowaniu głównej nagrody - zaproszenia na warsztaty dziecięce. Po zakończeniu warsztatów zabawę rozpoczęli dorośli. Celebrowanie, zabawa i tańce trwały do białego rana.