Opracowanie wywiadu z osobą związaną z jakimś chórem

umiejętności: tworzenie i edycja tekstów wyszukiwanie informacji dzielenie się doświadczeniem inne
Termin realizacji: 2017-09-30

Opis zadania

Cel

Już od dawna chcemy zrobić serię wywiadów z ludźmi, którzy śpiewają w chórach, albo je prowadzą jako dyrygenci lub prezesi. Często są to pasjonaci, fantastyczni ludzie, którzy robią naprawdę wiele dobrego, ale są znani tylko w wąskich społecznościach.

Chcielibyśmy również pokazywać ludziom, jaką frajdę i ile korzyści niesie ze sobą śpiewanie w chórze, ale zdecydowanie brakuje nam zacięcia dziennikarskiego.

Dlatego poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby zająć się wyborem odpowiedniego kandydata do wywiadu i przeprowadzenia z nim rozmowy. Wywiad ten w formie spisanej zostałby opublikowany w Chórtowni (oczywiście z prawem do dalszego rozpowszechniania, pod warunkiem że zgodziłaby się na to osoba udzielająca wywiadu).

Wywiad może być dowolnej długości, przydałoby się też zdjęcie rozmówcy.

Zakres obowiązków

Forma rozwiązania

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-08-24 21:42:51
Podejmę się zadania w zakresie przeprowadzenia wywiadów z moimi chórzystami (Uniwersytet Trzeciego Wieku - chór seniorów), pomogę w opracowaniu wywiadów, sama również jestem dyrygentem, mogę taki wywiad udzielić. Kontakt: akrajewska.poczta@gmail.com , pozdrawiam.
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-08-25 09:42:57
Wolontariusz - czyli ja:) Jeśli jest coś, co robię częściej niż chóralne śpiewanie to jest to zdecydowanie pisanie:) Skończyłam licencjat z dziennikarstwa i chociaż docelowo skończyłam jako prawnik, to z zawodem mam ciągle kontakt, piszę sporo artykułów dla różnych instytucji, więc bardzo, bardzo chętnie zrobię wywiad z kimś super - z dyrygent, która prowadzi chór, w którym śpiewam - p. Moniką Bachowską. Myślę, że byłaby świetnym bohaterem wywiadu, dlatego, że dała się namówić na założenie chóru kameralnego, który prowadzi już trzeci sezon i który zdążył już śpiewać na Festiwalu Muzyki Filmowej, nagrać program dla TVP, teraz szykujemy dwie płyty - z tą babką wszystko jest możliwe:D
Zgłaszam więc kandydaturę podwójną;)
W sumie to mogę dodać jeszcze, że ona od 20 lat prowadzi orkiestrę kameralną, a mało jest chyba dyrygentów niezależnych od instytucji, którzy tak szeroko działają..
No i ma pod swoją ręką samych świrów-pasjonatów. Śpiewają i graja w tych zespołach ludzie w wieku 17-50 plus, muzycy, prawnicy, graficy, cały przekrój:D
Oczywiście ze zdjęciem nie będzie problemu, może być nawet takie koncertowe:)
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-09-24 15:43:23
Jedno rozwiązanie jest:
http://choral.art.pl/?vaction=newsy&rodzaj=aktualnosci&nid=6564&jezyk=1

ale czekamy na nastepne ;)