Utworzenie listy e-mail instytucji, do których możemy wysłać prośbę o ufundowanie drobnych nagród dla seniorów.

umiejętności: tworzenie baz danych wyszukiwanie informacji
Termin realizacji: 2017-07-10

Opis zadania

Cel

Zadanie ma na celu zaangażować seniorów do uczestnictwa w konkursie na rękodzieło. Senior mając taką możliwość będzie mógł zaprezentować swoje rękodzieło na inauguracji 120 lecia ogrodów. Będzie miał szanse poczuć się ważnym, docenionym i wspieranym przez organizacje i inne. Pragniemy pokazać , że seniorzy są jak najbardziej aktywna grupą społeczną. Jednakże znając kondycję finansową organizacji, chcielibyśmy zwróci się do firm z prośbą o ufundowanie drobnych nagród. Poniżej wzór prośby, może ułatwi wybór docelowych, być może przyszłych sponsorów.

"Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić." [Antoine de Saint-Exupéry]

Rodzinny Ogród Działkowy ASTER w Świdnicy zwraca się d Państwa z serdeczną prośbą o przekazywanie drobnych, nowych przedmiotów (książeczki, długopisy, notatniki, koszulki itp.) mogących stanowić nagrody dla uczestników konkursów organizowanych przez nasz Ogród.
Mała rzecz a cieszy:). Każdy Państwa drobny dar przyjmiemy z wielką radością.
Darczyńców uprzejmie proszę o kontakt z.....

Posiadasz książki, które przeczytałeś, a chciałbyś aby trafiły do innych rąk? Przynieś je do nas i pomóż stworzyć biblioteczkę ROD "ASTER" . Podziel się radością, którą niosą książki. Chętnie przyjmiemy też nowe książki.

Zakres obowiązków

Forma rozwiązania

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-06-28 19:03:55
O drobne przedmioty najlepiej pytać w bankach orazcw firmach szkoleniowych. Zazwyczaj są to przedmioty z logo firmy. O dofinansowanie pytać spółdzielnię mieszniowe. Warto zajrzeć na stronę urzędu miasta. Jest dużo projektów dla seniorów. UM po rozstrzygnieciu konkursu może dofinansować organizacje różnych przedsięwzięć skierowanych na aktywizację seniorów. Warto pytać. Napisanie projektu nie jest bardzo trudne, chociaż takie może się na początku wydawać.
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-06-29 14:58:24
Serdecznie dziękuję za szybką podpowiedź. Pozdrawiam: )
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-06-30 14:20:50
Warto stworzyć bazę małych, ale lokalnych firm, Wówczas w prośbie o przekazanie drobnych gadżetów na nagrody można zawrzeć zachętę w postaci małej promocji, np. logo firmy na stronie internetowej, umieszczenie postu na FB, że dana firma wspiera organizację w ramach konkursu, logo firmy na dyplomach dla uczestników konkursu, drukowane podziękowania dla firmy za wsparcie konkursu, itd. Byłaby to wzajemna współpraca - Wy otrzymalibyście drobne gadżety, a firmy dostałyby w zamian mini promocję w swoim regionie.

Może w okolicy znajdują się jakieś centra ogrodnicze, które zgodziłyby się np. przekazać sadzonki jako nagrody dla seniorów? Myślę, że byłaby to nagroda fajnie łącząca się z misją Waszej organizacji :)
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-06-30 15:28:04
Wasze uwagi są bezcenne. Na pewno je wykorzystam. Co do bazy to oczywiście, najlepsze lokalne :). Serdecznie pozdrawiam i dziękuję