E_poszukiwanie osób zaginionych z Warszawy_mazowieckie_Polska

umiejętności: wyszukiwanie informacji udzielanie profesjonalnych porad dzielenie się doświadczeniem inne
Termin realizacji: 2022-02-28

Opis zadania

Cel

Do niniejszego e-wolontariatu potrzebujemy docelowo jedną osobę przebywającą w Warszawie, która ma swój sprzęt połączony z internetem oraz profil na FB i e-mail. Jeśli mieszkasz w innym powiecie/mieście na prawach powiatu - niezależnie od województwa - w Polsce, to również niniejsza oferta jest dla Ciebie. Zgłoszeń może być więcej. Rekrutację prowadzimy na bieżąco. Odpowiemy na każdą aplikację rekrutacyjną. Miesięcznie e-wolontariusz spędzi czas od kilku do kilkunastu godzin z okazji oferowanej współpracy. Oferujemy: Porozumienie o wolontariacie i inne niezbędne dokumenty, np. zaświadczenie, itp., szkolenia, integracje, niezbędne informacje/instrukcje/materiały, grupową współpracę, zdobycie ciekawego i merytorycznego doświadczenia, a z czasem wiele innych i lepszych korzyści, w zależności od naszych możliwości i potrzeb kadry, np. karty podarunkowe do Empik o różnych wartościach za każdy rok współpracy, a otrzymywane w styczniu nowego roku kalendarzowego.

Zakres obowiązków

- propagowanie oferty dotyczącej zgłoszenia sprawy poszukiwawczej;
- propagowanie ogłoszeń o przydzielonych do realizacji sprawach poszukiwawczych;
- aktywne uczestniczenie w wydarzeniu na Facebook'u z okazji przydzielonych do realizacji spraw poszukiwawczych;
- pozyskiwanie informacji o osobach zaginionych, w ramach przydzielonych do realizacji sprawach, z internetu i/lub od adekwatnych osób. Analizowanie i wyciąganie wniosków. Ustalanie właściwego tropu w każdej sprawie;
- utrzymywanie kontaktu z Petentami;
- bycie w kontakcie z Polską Policją.
Powyższe zadania będą wykonywane za pomocą Facebook'a i mejla oraz innych stron internetowych, np. od redakcji pod opublikowanymi materiałami o osobach zaginionych.

Forma rozwiązania

Wyślij wiadomość przez messenger do stowarzyszeniowego FB, który jest pod linkiem: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-CPR-100727755859789/ podając nazwę powiatu/miasta na prawach powiatu w Polsce, na terenie którego mieszkasz. Oczekuj na zwrotną wiadomość, żeby wiedzieć, co dalej robić w ramach rekrutacji. Szczegółowych informacji udzielimy tym, którym zaproponujemy rozmowę telefoniczną w ramach rekrutacji. Następnie podejmiemy decyzję o współpracy. Przyjęte osoby będą wykonywały wyżej wymienione zadania z podanego zakresu obowiązków.
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Wyszukiwać i filtrować informacje
  • Przetwarzać wyszukane informacje
  • Dzielić się informacjami i treściami
  • Angażować się w działania obywatelskie online
  • Współpracować online z innymi
  • Kreatywnego korzystania z Internetu
  • Innych umiejętności
  • Inne

Komentarze i rozwiązania Pokaż: