Zaginęła-Zaginął w Polsce

Początek: 2022-02-20 Koniec: 2030-12-31
Witajcie,

w czerwcu 2012 roku w Knurowie (gliwicki/śląskie), z którego pochodzimy, zaginęła nastolatka. Wówczas przede wszystkim propagowaliśmy w internecie informacje o sprawie, żeby jak najwięcej osób się dowiedziało o tym i miało oczy wokół głowy. Było głośno i medialnie. Dementowaliśmy pojawiające się plotki, dzięki dostępie do prawdziwych informacji o sprawie od Policji z Knurowa i Gliwic oraz firmy Krzysztofa Rutkowskiego z Łodzi. Po kilku dniach zaginiona się odnalazła w województwie opolskim. Na szczęście cała i zdrowa. To była ucieczka.

Po zakończeniu sprawy, odbiorcy naszych działań poprosili nas, żebyśmy pomagali w poszukiwaniach osób zaginionych. Podjęliśmy decyzję, że spróbujemy. I tak powstał projekt pn. Zaginęła-Zaginął w Polsce, który realizujemy od 1 lipca 2012 roku.

W kolejnych kilku latach współpracowaliśmy z wieloma osobami i z różnymi instytucjami. W każdej sprawie, którą przyjęliśmy, zdecydowanie przyczyniliśmy się do ich rozwiązania. Ustalaliśmy, co się mogło stać z osobą zaginioną i kto ma o tym wiedzę.

Wielokrotnie wzbudzaliśmy zaufanie, niezależnie od społeczności lokalnej w Polsce, z której ktoś zaginął, a my go szukaliśmy. Dzięki temu głównie w formie zdalnej (przez internet i/lub rozmowy telefoniczne z właściwymi osobami) pozyskaliśmy niezbędne informacje.

W niektórych sprawach poszukiwawczych działaliśmy w podobny sposób, a w innych za każdym razem, inaczej.

Ciekawostką jest fakt, że w międzyczasie, od lipca 2014 roku nasza Prezes Zarządu pracuje w branży detektywistycznej. Z czasem założyła swoją firmę, tj. Biuro Detektywistyczne DAMkA Aneta Nowak [CEiDG-NIP: 9691513119].

Mamy konkretne doświadczenie - online i w terenie - w poszukiwaniach osób zaginionych w Polsce i wizję na dalszą realizację naszego projektu, do którego współrealizacji serdecznie zapraszamy. W skrócie, będziemy bazować na zasobach projektu oraz zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia, odnajdując osoby zaginione, których będziemy szukać.

Pozdrawiamy,
Cztery Pory Roku
[stowarzyszenie z aktualną siedzibą w Warszawie/mazowieckie, ale realizujące cele statutowe na terenie Polski].
Przeglądasz Archiwum