Organizacja crowdfundingu, promocja zbiórki

umiejętności: tworzenie i edycja tekstów tworzenie i edycia multimediów tworzenie baz danych wyszukiwanie informacji moderowanie (np. forów) dzielenie się doświadczeniem inne
Termin realizacji: 2021-10-31

Opis zadania

Cel

Promocja dwóch zbiórek prowadzonych na platformie internetowej pozwoli na zebranie środków na utworzenie i wyposażenie dwóch Klubokawiarni Mind Map Cafe jako Klubów dla rodziców dzieci i młodzieży. Jest to kolejna inicjatywa „Fundacji JMP – inspiracje w edukacji”, miejsca, w których rodzice oraz osoby oczekujące na potomstwo będą mogły się spotykać, wymieniać doświadczeniami, otrzymać wsparcie, zdobyć wiedzę, wzmocnić kompetencje rodzicielskie, rozwijać umiejętności dzieci oraz tworzyć nieformalne grupy wsparcia, a dzieci i młodzież otrzymają wsparcie w zakresie własnego rozwoju.

Jedną Klubokawiarnię chcemy otworzyć w naszej Multikreatywnej Fabryce w Krakowie, drugą w podkrakowskim Gaju. Fundacja ma już na ten cel lokal: piętro domku, którego parter zajmuje nasz Klub Dziecięcy Mama&Papa. Ta piękna i pełna możliwości przestrzeń wymaga tylko urządzenia, do czego brakuje nam środków i materiałów.

Klubokawiarnia w Krakowie będzie częścią Multikreatywnej Fabryki – mamy już wyremontowane lokale, brakuje nam wyposażenia.

Zakres obowiązków

Pomożesz nam w realizacji powyższych celów, przygotowując i na bieżąco promując akcje crowdfundingowe.
Twoje zadania to zebranie pomysłów na wypromowanie zbiórki w mediach społecznościowych i kreatywne zaplanowanie akcji crowdfundingowej, w formie wspólnej burzy mózgów.
Liczymy, że poinformujesz o naszej zbiórce na wszelkie możliwe sposoby: opowiadając znajomym, udostępniając w mediach społecznościowych, swoich i nie tylko. Ważna rzecz to pomoc w wyszukiwaniu kanałów, którymi dotrzemy do jak największej liczby potencjalnych Darczyńców.
Będziemy wdzięczni za kontaktowanie nas z influencerami, osobami wpływowymi w swoim środowisku i w Internecie, z których zdaniem liczy się wiele osób (mogą to być np. eksperci, blogerzy, dziennikarze) – pomogą nam w budowaniu pozytywnego wizerunku Fundacji i jej działań.

E-wolontariuszom proponujemy potwierdzenie w formie referencji i/lub zaświadczenia o odbytym wolontariacie. Oferujemy podziękowanie w mediach społecznościowych i na stronie internetowej Fundacji, nie wykluczamy również współpracy przy kolejnych tego typu akcjach. Rzeczową gratyfikacją będzie paczka najlepszej jakości kawy z Krakowskiej Palarni Kawy oraz torba z ekologicznej bawełny z naszego Charity Shop Mumciuch. Jako zachętę proponujemy również prezent w postaci ręcznie wykonanej lalki wykonanej na podobiznę wolontariusza.

Forma rozwiązania

Bieżący kontakt poprzez pocztę e-mail, media społecznościowe oraz system do zarządzania projektami Asana.
Wykonując to zadanie nauczysz się
 • Wyszukiwać i filtrować informacje
 • Przetwarzać wyszukane informacje
 • Dzielić się informacjami i treściami
 • Angażować się w działania obywatelskie online
 • Współpracować online z innymi
 • Netykiety
 • Tworzyć treści internetowe
 • Modyfikować istniejące treści
 • Kreatywnego korzystania z Internetu
 • Innych umiejętności
 • Inne

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2021-10-19 18:26:59
Z wielką chęcią Wam pomogę! Mogę rozpromować po swoich kręgach tę wspaniałą inicjatywę. Na prawdę świetny pomysł! Czy mogę prosić o jakiś kontakt? Mogę również podać swój e-mail: amelka123@onet.pl Pozdrawiam :)