Cel
Chcemy poddać pod refleksje odbiorców naszej strony na FB zasady funkcjonujące w tradycyjnych szkołach oraz wskazać ich negatywny wpływu na rozwój dzieci, Taki system jest znany naszej lokalnej społeczności i ciężko im wyobrazić sobie szkołę bez ocen, ławek, dzwonków i podręczników. Chcemy wskazać, że taka nauka jest możliwa oraz odpowiada na potrzeby dziecka i jest zgodna z neurodydaktyką oraz współczesną pedagogiką. Chcemy, aby poprzez umieszczane przez nas posty rodzice zapragneli innej edukacji dla swoich milusińskich. Żeby poznali i zaprzyjaźnili się z innymi podejściami, niż te, które oferuje miejsowa szkołą publiczna, w której niewiele się zmienia na przestrzeni lat/dekad.
Zakres obowiązków
Post zostanie umieszczony na stronie: https://www.facebook.com/mikroszkoladomowa
Jego odbiorcai będą rodzice dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 lat) z gminy Płużnica i okolicznych miejscowości - tereny wiejskie, małe miejscowości o liczbie mieszkańców max. 600 osób.
Przykładowe zagadnienia, które mogą znaleźć się w poście to:
- opis alternatywnych placówek, które moga stanowić insprację do organizacji edukacji w szkole - małe szkoły
- zagadnienia dotyczące braku oceniania w szkole i odnoszące się np. do motywacji wewnętrznej
- tematy współpracy miedzy rocznikowej i zasadności mieszania roczników w klasach
- krótkie przedstawienie pedagogiki M. Montessorri
- oraz wszelkie inne tematy związane z dysfunkcjalnością obecnych szkół tradycyjnych.
Przewidujemy także możliwość udostępniania filmików oraz zamieszczenie opisów do nich. Prosimy wówczas o umieszczanie linków przy tekscie.
Długość tekstu może być dowolna, na tyle krótka, aby była przystępna do czytania. Preferujemy raczej dynamiczne teksty, pisane tzw. lekkim piórem. Przyjmiemy zarówno krótkie wzmianki, jak i dłuższe teksty (max. 400 -450 wyrazów)
Forma rozwiązania
Gotową treść postu zamieść w komentarzu (użyj opcji „Dodaj rozwiązanie).
Komentarze i rozwiązania Pokaż: