Utworzenie Domowej Szkoły Społecznej

Początek: 2020-12-04 Koniec: 2021-08-31
Nasze stowarzyszenie chce rozpocząć od września 2021 działalność Domowej Szkoły Społecznej. Będzie to mikroszkoła, która zlokalizowana będzie w małej miejscowości Wiewiórki w woj. kujawsko-pomorskim. W naszej gminie jest tyko jedna szkoła podstawowa - publiczna, dlatego chcemy stworzyć alternatywę i pokazać, że edukacja może wyglądać inaczej. Jesteśmy grupą trochę zbuntowanych rodziców :)
Planujemy otworzyć oddział 0 oraz 1. klasę. Łącznie potrzebujemy pozyskać około 6-8 dzieci w jednym roczniku oraz pozyskać środki na zakup materiałów dydatkycznych.
Oto założenia naszej szkoły:
- klasy rocznikowo mieszane,
- zoopiekowanie się potrzebami dzieci
- swoboda ruchu
- nastawienie na zdobywanie umiejętności i kompetencji
- inspirowanie się pedagogiką M. Montessori
Ponadto nasze logo wskazuje na domową, bezpieczną atmosferę podczas nauki oraz otoczenie ucznia opieką nauczyciela. Z takiego połączenia wyrastają kompetencje i umiejętności.

Taki projekt to nowość w naszej okolicy, lokalna społeczność nie ma doświadczenia ze szkołami alternatywnymi, panuje przyzwyczajenie do znanego od lat modelu pruskiego. Aby otworzyć tę placówkę potrzebujemy pozyskać zarówno uczniów, jak i darczyńców, aby móc zaopatrzyć się w pomoce dydatktyczne. Szkoła prowadzona będzie w ramach działalności odpłatnej naszego stowarzyszenia. Chcemy aby czesne nie było barierą dla rodziców, dlatego robimy wszystko, aby było ono najniższe.

https://www.facebook.com/mikroszkoladomowa
Przeglądasz Archiwum