Projekt plakatu - wolontarisze

umiejętności: tworzenie i edycja tekstów projektowanie (np. grafiki)
Termin realizacji: 2019-02-28

Opis zadania

Cel

W tym roku w Polsce odbywają się mistrzostwa świata w fizyce dla licealistów (Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków 2019). Tak duże wydarzenie wymaga pracy bardzo wielu osób, przy czym jest ono w pełni realizowane w formie non-profit. Osoby zaangażowane w przygotowania kierują się pasją dla Turnieju i nie otrzymują wynagrodzeń pieniężnych. Dla sprawnego przeprowadzenia zawodów poszukujemy woluntariuszy, którzy będą przypisani do drużyn z każdego kraju (po 2 na kraj). Ich zadaniem będzie pomoc drużynie w poruszaniu się po mieście i towarzyszenie im przez cały okres zawodów. Potencjalnych chętnych chcemy poinformować m.in. poprzez rozwieszenie plakatów w Warszawskich szkołach oraz wydziałach UW i PW.

Na plakacie powinny się znajdować następujące informacje (styl można zmodyfikować, tak aby zachować znaczenie):

Nazwa konkursu:
Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków - IYPT 2019

Gdzie i kiedy?
Warszawa, 6 – 13 lipca 2019 r.

Zadania wolontariuszy:
Towarzyszenie przypisanej drużynie podczas rozgrywek i zaplanowanych atrakcji

Wymagane kwalifikacje, umiejętności:
Język angielski na poziomie komunikatywnym
Podstawowa obsługa komputera, rzutnika itp.
Znajomość Warszawy
Ukończone 18 lat

Co oferujemy:
Wyżywienie i nocleg
Zdobycie doświadczenia podczas organizacji międzynarodowej imprezy
Możliwość poznania ciekawych ludzi z całego świata

Zainteresowany? Zgłoś się!

mail: wolontariusz@iypt.pl
tel. +48 783 387 100

Więcej informacje o konkursie: iypt.pl

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szata graficzna może na przykład nawiązywać do problemów tego rocznego Turnieju i ogólnie fizyki.

Na dole plakatu powinno znaleźć się miejsce an umieszczenie logo partnerów projektu.

Poniżej krótka informacja czym jest Turniej, więcej informacji także na iypt.pl

Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków (IYPT) to największe i najbardziej wpływowe coroczne światowe mistrzostwa w fizyce. Co roku w zawodach uczestniczy tysiące licealistów z całego świata, a przygotowania i przebieg zawodów przyciąga uwagę najważniejszych firm, ośrodków badawczych i mediów. Przedmiotem zawodów jest 17 nieegzaminacyjnych problemów badawczych ogłaszanych na rok przed finałami międzynarodowymi. Przygotowując opracowania uczestnicy w zespołach maksymalnie 5 osobowych mogą korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł. Wyniki ich pracy są konfrontowane z wiedzą innych drużyn w tak zwanych walkach fizycznych, którym przyglądają się i oceniają eksperci.

Zagadnienia stawiane przed uczestnikami często dotyczą zjawisk obserwowanych w życiu codziennym. Uczestnicy badają między innymi czemu czekolada w sklepie jest twarda i łamliwa, ale gdy się ją roztopi i ponownie schłodzi jest już miękka oraz mniej smaczna. W zeszłym roku młodzi badacze musieli wyjaśnić przy jakich warunkach osoba niosąca kawę w kubku ją wyleje i jak temu zapobiec. Badaliśmy także w jaki sposób Wikingowie mogli nawigować przy pomocy polaryzacji nieba lub czemu telefon komórkowy zazwyczaj nie odbiera sygnału, gdy jest zamknięty w metalowym pojemniku.

Zawody Turnieju Młodych Fizyków są rozgrywane w formie walki fizyków. Każdej z drużyn biorących udział w walce przyporządkowana zostaje jedna z ról: referenta, oponenta albo recenzenta. W pierwszej kolejności oponent wyzywa drużynę referenta z jednego z 17 zadań. Referent może przyjąć lub odrzucić wyzwanie, przy czym za odrzucenie więcej niż trzech zadań regulamin przewiduje kary punktowe. Rozwiązanie przyjętego wyzwania jest przedstawiane w postaci 10 minutowej prezentacji. Oponent może zadać pytania, wygłosić krytyczną ocenę przedstawionego podejścia do problemu, a następnie nawiązuje pogłębioną dyskusję z referentem. Wszystkiemu bacznie przygląda się trzecia drużyna (recenzent), która po zakończonej dyskusji ma możliwość zadania dodatkowych pytań i przedstawienia recenzji do tej pory oglądanej prezentacji. Jury ocenia umiejętności każdej z drużyn w skali od 1 do 10, po czym zespoły zamieniają się rolami.

Zakres obowiązków

Przygotowanie projektu plakatu.

Treści tegorocznych zadań można znaleźć na: http://tmfwarszawa.pl/index.php/zadania-2019-pol/

Możemy pokryć koszty zakupu grafiki w zewnętrznych serwisach.

Forma rozwiązania

Grafika wektorowa w pdf, lub format graficzny (np. png, jpg) w dużej rozdzielczości: format A2, 300 dpi
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Dzielić się informacjami i treściami
  • Współpracować online z innymi

Komentarze i rozwiązania Pokaż: