Napisanie posta z pytaniem na grupie lokalnej na Facebooku i dostarczenie nam odpowiedzi zwrotnej

umiejętności: tworzenie i edycja tekstów wyszukiwanie informacji
Termin realizacji: 2019-02-28

Opis zadania

Cel

Znając zdanie osób aktywnych na grupce lokalnej będziemy mogli zaproponować naszym Sąsiadom działania, których brakuje im w okolicy.

Zakres obowiązków

- wyszukać grupę/y osiedla Przedmieście Świdnickie na facebooku (a może jest jakieś forum?) (może inaczej się nazywać, chodzi nam o okolice wrocławskiej ulicy Kościuszki)
- napisać posta z pytaniem o to, jakich działań kreatywno-artystycznych im na osiedlu brakuje lub czy mają jakiś ciekawy pomysł
- wysłanie nam treści komentarzy do posta po kilku dniach

Post najlepiej, żeby był niezbyt szczegółowy, aby osoba czytająca nie utknęła na etapie dowiadywania się, kto pyta, a wiedziała o co jest pytana. Najważniejszą informacją jest podanie, że pyta organizacja pozarządowa i że chodzi nam głownie o inicjatywy kulturalne i artystyczne (a nie np. lekcje karate, do których warunków lokalowych nie mamy).

Forma rozwiązania

Uzyskane komentarze zapisz proszę jako punkty lub akapity w pliku. doc (tak, żeby łatwo można było zauważyć granice między komentarzami) i umieść w załączniku poniżej. Komentarze potencjalnie nie na temat też chętnie przyjmiemy, bo i one potrafią dużo powiedzieć o potrzebach mieszkańców i nastawieniu do naszego pomysłu.
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Wyszukiwać i filtrować informacje
  • Dzielić się informacjami i treściami
  • Netykiety
  • Tworzyć treści internetowe

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2019-02-13 11:20:23
Inicjatywy "kulturalno-artystyczne"? Czy ja wiem, w końcu taniec to też w zasadzie sport ....;)
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2019-02-13 16:30:16
Sportowego charakteru nie można tańcowi odebrać ;) ale jednak sala przystosowana do tańca mogłaby przy okazji innych sportów... ucierpieć. A tak poważniej mówiąc, dodatkowa sala, którą dysponujemy nie będzie najprawdopodobniej dostosowywana do tańca, bo jedną baletową już mamy:;) w projekcie chodzi nam więc o zagospodarowanie sali nietanecznej