Poznajemy naszych Sąsiadów

Początek: 2019-02-13 Koniec: 2019-02-28
Zacznijmy od tego, że w naszej Siedzibie sporo się dzieje. Nasze próby, działania w ramach projektów współfinansowanych przez władze lokalne, inicjatywy artystyczne, którym użyczamy miejsca... To wszystko dzieje się w klimacie tradycji i folkloru, którymi zajmujemy się na co dzień.

Udało nam się poszerzyć zajmowaną przestrzeń i bardzo chcemy, żeby to dodatkowe miejsce służyło społeczności - nie wszystko, co u nas się dzieje musi być na ludowo. Chcielibyśmy lepiej poznać potrzeby naszych Sąsiadów - czyli mieszkańców wrocławskiego Przedmieścia Świdnickiego. Może jest taka grupa ludzi, która chciałaby wspólnie śpiewać? Może ktoś ma fantastyczną inicjatywę, ale brakuje im miejsca spotkań? Albo jest grupa osób, która chętnie by uczestniczyła w jakichś wieczornych zajęciach plastycznych, ale ze świecą ich w okolicy szukać?

Potrzebujemy pomocy w rozpoznaniu (np. na grupach facebookowych osiedla, "mamusiowych", może jest jakieś forum...?) jakiego typu działania moglibyśmy zaproponować społeczności sąsiadującej z nami w naszej Siedzibie lub też z jaką grupą nieformalną lub organizacją moglibyśmy nawiązać współpracę. Chcielibyśmy żeby nasz zespołowy "drugi dom" szczególnie służył mieszkańcom okolicy i zaistniał na mapie Przedmieścia Świdnickiego jako miejsce, gdzie można szukać ciekawych inicjatyw, warsztatów i wydarzeń! Wiele osób w ogóle nie wie, że jest w ich sąsiedztwie takie miejsce, bo - przyznajemy - trochę jesteśmy schowani w podwórku. Pomożecie nam poznać naszych Sąsiadów i zaprosić ich do nas na robienie razem czegoś świetnego?
Przeglądasz Archiwum