II edycja Biegu na Fali - Pomaluj świat kolorami L'Arche

Początek: 2018-05-07 Koniec: 2018-06-09
9 czerwca 2018 r. Fundacja L'Arche organizuje bieg pod hasłem „Biegnij na Fali – pomaluj świat kolorami L’Arche”, którego trasa będzie łączyła dwa domy Wspólnoty o charakterze rodzinnym: przy ul. Żytniej 34 i przy ul. Polańskiej 13a.

Są to z jednej strony zwykłe, a z drugiej strony niezwykłe domy, gdzie na stałe mieszkają dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną wraz z asystentami.

BIEG NA FALI będzie okazją do upamiętnienia kolejnej rocznicy powstania Wspólnoty L’Arche w Poznaniu (22 czerwca 1994 r.). Bieg odbędzie się na dystansie 4,2 km. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy, bez względu na wiek, stan zdrowia czy stopień niepełnosprawności. Osoby, które nie są w stanie przebiec wyznaczonej trasy mogą ją przejść.

Po biegu będzie miał miejsce piknik dla 300 osób w ogrodzie domu przy ul. Polańskiej w otoczeniu Rezerwatu „Żurawiniec”. Dla uczestników, szczególnie dla dzieci oraz młodzieży, przewidziane są bardzo liczne atrakcje: zabawy animacyjne z chustą i tunelem, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, gry i zabawy, puszczanie dużych baniek mydlanych, warsztat bębniarski, gry planszowe. Dla wszystkich uczestników przewidziano ciepły posiłek, oraz napoje.

Zarówno w biegu, jak również w pikniku wezmą udział członkowie różnych środowisk społecznych. Będzie to okazja do integracji osób i grup działających na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową, a także do zwrócenia uwagi otoczenia społecznego na znaczenie bliskości, relacji łączących mieszkańców dwóch domów.

Nazwa BIEG NA FALI nawiązuje do logo wspólnoty L'Arche (dawniej Arka), na którym widnieje łódka na falach, a na jej pokładzie znajdują się postaci, symbolizujące członków Wspólnoty.
Przeglądasz Archiwum