SuperSSPN - Potrzebne wsparcie w zaprojektowaniu aplikacji/gadżetu na blog

Początek: 2019-01-01 Koniec: 2019-12-31
Witajcie e-wolontariusze!
Poszukuję projektanta gadżetów/aplikacji na blog kierowany do osób niepełnosprawnych http://supersspn.blogspot.com/. Chcielibyśmy nasz blog wyposażyć w gadżet - miernik dostępności przestrzeni dla osób niepełnosprawnych. Coś na kształt filtrów w popularnych serwisach do rezerwowania noclegów :). Taki 'ranking' miałby oceniać odrębnie każdy post (każdy post to odrębna przestrzeń do oceny). Wyświetlałby się się w oknie obok postu. Miałby być wyposażony w infografiki typowe dla określonych schorzeń:
- wózek elektryczny
- wózek manualny
- człowiek o kuli
- niewidomi
- głusi
Gadżet miałby być edytowalny przez redaktora bloga tak by mógł oznaczać opcję (np. haczykiem) dostępny element przestrzeni na zasadzie 'jest/brak' dla elementów przestrzeni ułatwiających/utrudniających dostępność dla określonego rodzaju niepełnosprawności
Przykład:
Dla osób z niepełnosprawnością ważna jest dostępność architektoniczna zatem pod ikoną wózka miałaby być lista rozwijalna z informacjami z możliwością oznaczenia 'jest/brak':
schody
windy,
poręcz przy schodach,
schodołaz,
parking
I tak dalej dla innych rodzajów i elementów. Listę rodzajów i przypisanych im elementów oczywiście przygotuję.
W menu mogłaby znaleźć się też możliwość oceny przestrzeni przez redaktora bloga oraz odrębna dla obserwującego (popularne w serwisach gwiazdki lub jakaś grafika nawiązująca do naszej grupy np. nasze mini logo).
Konieczne jest wykorzystanie standardów WCAG dla osób niepełnosprawnych.
Ufff... sporo moich przemyśleń. Jestem otwarta także na pomysły projektanta :)
Byłoby to fantastyczne udogodnienie dla osób niepełnosprawnych. Mam nadzieję, że ten gadżet w połączeniu z naszymi lokalnymi działaniami znacznie ułatwi korzystanie z przestrzeni publicznych także innym osobom niepełnosprawnym.
Liczę na Was ogromnie
Agata z SSPN
Brak zadań