Fundacja dla bezdomnych zwierząt FELINEUS

Fundacja Felienus z Rzeszowa została założona w grudniu 2011. Jej celem jest pomoc i opieka nad zwierzętami bezdomnymi, szerzenie idei ochrony praw zwierząt oraz edukacja w tym zakresie. Najważniejszy aspekt działań organizacji dotyczy bezpośredniej pomocy porzuconym zwierzętom, dla których utworzyliśmy siatkę domów tymczasowych. Są to miejsca czasowego pobytu bezdomnych zwierząt, w których zwierzęta te dochodzą do zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego oraz miejsca, skąd trafiają do nowych domów. Są to domy i mieszkania wolontariuszy Fundacji. Bardzo często trafiają do nas zwierzęta powypadkowe, chore, wymagające długiej rekonwalescencji. W różnym stanie i o różnych rokowaniach. Każde zwierzę trafiające pod naszą opiekę dostaje wszelką niezbędną pomoc. Do tej pory Fundacja pomogła pod 1100 kotom, z czego prawie 900 znalazł nowe Dom y
Oprócz działań bezpośrednio związanych z pomocą dla bezdomnych zwierząt, Fundacja Felineus przygotowuje i realizuje różnego rodzaju wydarzenia edukacyjno- informacyjno, lekcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży „Rozumiem Mruczka”, od 2016 roku kampanię „Adopcja nie gryzie” we współpracy z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym.
Fundacja prowadzi także działania adopcyjne, promocyjno- informacyjne, działania charytatywno- pomocowe w Internecie, nawiązuje współpracę z innymi organizacji przygotowując oraz prowadząc wspólne działania.
Działalność Fundacji Felineus na dzień dzisiejszy jest możliwa tylko dzięki darowiznom i środkom pochodzącym od osób prywatnych, sprzedaży rzeczy należących lub wykonanych przez wolontariuszy. Fundacja nie jest wspomagana przez dotacje ani stałe fundusze.

Obszar działalności:

inne

Statystyki

Liczba dodanych projektów
Liczba dodanych projektów
0
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych zadań
0
Liczba zadań zakończonych sukcesem
Liczba zadań zakończonych sukcesem
0
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych ogłoszeń o stałej współpracy
0
Liczba podziękowań wysłanych  wolontariuszom
Liczba podziękowań wysłanych wolontariuszom
0
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
0
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, który wyrazili zainteresowanie ogłoszeniami o stałej współpracy
0

Trwające projekty tego użytkownika

Brak projektów

Trwające zadania tego użytkownika

Brak zadań

Nasi wolontariusze

Oceny otrzymane od wolontariuszy

Brak ocen

Oceny otrzymane od innych organizacji

Brak ocen