Fundacja ProCuro

Fundacja PROCURO to organizacja pożytku publicznego powołana w czerwcu 2007 r. Celem naszej działalności jest aktywizacja społeczna oraz wzrost poziomu samodzielności dzieci z niepełnosprawnościami poprzez wspieranie ich zainteresowań zgodnych z posiadanymi przez nie emocjami i predyspozycjami.

Wspieramy rozwój utalentowanych, dzieci w zakresie sztuki i poprzez działalność artystyczną. Zapewniamy im możliwości wychodzenia poza ośrodki, w których przebywają na co dzień. Dbamy o to, aby brały udział w ciekawych wydarzeniach, przez co nabywają nowych umiejętności społecznych


WSPIERAMY REHABILITACJĘ
Wspieramy także finansowo rehabilitację niepełnosprawnych dzieci, które dzięki naszej pomocy zyskują możliwość lepszego funkcjonowania.TWÓRCZE WARSZTATY dla naszych podopiecznych.
Prowadzimy warsztaty autorskie oraz przy wsparciu instytucji kultury. Oferujemy dzieciom ciekawe zajecia o różnej tematyce dostosowane do ich ograniczeń i możliwości poznawczych.

WSPIERAMY ROZWÓJ KULTURALNO-SPOŁECZNY
ARTSTACJA – przystanek najmłodszej sztuki wyjątkowych dzieci. Konkursu plastyczny realizowany od 2007 r., którego uczestnikami są niepełnosprawne dzieci i młodzież. Konkurs „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki” wpisał się na stałe w programy szkół i ośrodków zajmujących się edukacją dzieci niepełnosprawnych i opieką nad nimi. Jest jednym z nielicznych, a może wręcz jedynym, na Dolnym Śląsku, który traktuje prace dzieci z należytym uznaniem talentu, pokazując ich potencjał twórczy w muzeach i wydawnictwach drukowanych.

Obszar działalności:

Statystyki

Liczba dodanych projektów
Liczba dodanych projektów
1
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych zadań
1
Liczba zadań zakończonych sukcesem
Liczba zadań zakończonych sukcesem
0
Liczba dodanych zadań
Liczba dodanych ogłoszeń o stałej współpracy
0
Liczba podziękowań wysłanych  wolontariuszom
Liczba podziękowań wysłanych wolontariuszom
0
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
0
Liczba wolontariuszy, z którymi organizacja współpracowała
Liczba wolontariuszy, który wyrazili zainteresowanie ogłoszeniami o stałej współpracy
0

Trwające projekty tego użytkownika

Brak projektów

Trwające zadania tego użytkownika

Przeglądasz Archiwum

Nasi wolontariusze

Nikogo tu nie ma :)

Oceny otrzymane od wolontariuszy

Brak ocen

Oceny otrzymane od innych organizacji

Brak ocen