Cel
Jeśli w twojej rodzinnej okolicy znajdują się jakieś dwory lub pałace (nawet w stanie ruiny) lub masz kontakt z potomkiem rodziny ziemiańskiej, zapraszamy Cię do współpracy z naszym Muzeum. Naszym celem jest wspólne tworzenie i wzbogacanie zakładki "Ziemiańskie historie", która znajduje się na stronie głównej Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Poszukiwania starych dworów i pałaców mogą stać się ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Jeśli lubisz podróże po bliższej lub dalszej okolicy, a przede wszystkim lubisz fotografować, dołącz do nas. Popytaj wśród znajomych, może znają potomków jakiś ziemian. Nagranie ich rodzinnych opowieści może być inspirujące - nigdy nie wiadomo, co możesz usłyszeć. Poznawaj z nami historię przez jej świadków!
Zakres obowiązków
1. Nagranie na dyktafon lub komórkę opowieści rodzinnych ziemianina: o życiu w dawnym dworze, zwyczajach świątecznych i żniwnych, genealogii rodziny, wypędzeniu z dworu i ciężkich latach okupacji i jeszcze trudniejszym życiu w czasach PRL-u.
2. Wykonanie własnoręcznie zdjęcia dworu lub pałacu w swojej okolicy lub w trakcie wycieczki.
3. Opracowanie biogramu ziemianina (mile widziane jego zdjęcie, może być współczesne lub archiwalne)
4. Dalsze postępowanie wg instrukcji na stronie https://www.dobrzyca-muzeum.pl
Forma rozwiązania
Wykonaj zdjęcie dworu lub pałacu, nagraj opowieść ziemianina, napisz jego biogram i skontaktuj się z administratorem naszej strony internetowej. Efektem Twojej pracy będzie uzupełnianie i wzbogacanie naszej strony internetowej (zakładki "Ziemiańskie historie"). Zapraszamy wszystkich miłośników historii do współpracy. Rozwiązanie zadania w postaci zdjęcia (pliku zdjęć), nagrania wywiadu w postaci pliku muzycznego (format MP3 lub inny), opracowanego tekstu (Word) prześlij do naszego administratora (zob. instrukcję postępowania w zakładce "Ziemiańskie historie" na stronie https://www.dobrzyca-muzeum.pl), który dokona jego weryfikacji i zamieści na naszej stronie internetowej.
Komentarze i rozwiązania Pokaż: