UZUPEŁNIANIE STRONY INTERNETOWEJ: ZIEMIAŃSKIE HISTORIE

umiejętności: tworzenie i edycja tekstów tworzenie baz danych wyszukiwanie informacji
Termin realizacji: 2018-10-21

Opis zadania

Cel

Jeśli w twojej rodzinnej okolicy znajdują się jakieś dwory lub pałace (nawet w stanie ruiny) lub masz kontakt z potomkiem rodziny ziemiańskiej, zapraszamy Cię do współpracy z naszym Muzeum. Naszym celem jest wspólne tworzenie i wzbogacanie zakładki "Ziemiańskie historie", która znajduje się na stronie głównej Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Poszukiwania starych dworów i pałaców mogą stać się ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Jeśli lubisz podróże po bliższej lub dalszej okolicy, a przede wszystkim lubisz fotografować, dołącz do nas. Popytaj wśród znajomych, może znają potomków jakiś ziemian. Nagranie ich rodzinnych opowieści może być inspirujące - nigdy nie wiadomo, co możesz usłyszeć. Poznawaj z nami historię przez jej świadków!

Zakres obowiązków

1. Nagranie na dyktafon lub komórkę opowieści rodzinnych ziemianina: o życiu w dawnym dworze, zwyczajach świątecznych i żniwnych, genealogii rodziny, wypędzeniu z dworu i ciężkich latach okupacji i jeszcze trudniejszym życiu w czasach PRL-u.
2. Wykonanie własnoręcznie zdjęcia dworu lub pałacu w swojej okolicy lub w trakcie wycieczki.
3. Opracowanie biogramu ziemianina (mile widziane jego zdjęcie, może być współczesne lub archiwalne)
4. Dalsze postępowanie wg instrukcji na stronie https://www.dobrzyca-muzeum.pl

Forma rozwiązania

Wykonaj zdjęcie dworu lub pałacu, nagraj opowieść ziemianina, napisz jego biogram i skontaktuj się z administratorem naszej strony internetowej. Efektem Twojej pracy będzie uzupełnianie i wzbogacanie naszej strony internetowej (zakładki "Ziemiańskie historie"). Zapraszamy wszystkich miłośników historii do współpracy. Rozwiązanie zadania w postaci zdjęcia (pliku zdjęć), nagrania wywiadu w postaci pliku muzycznego (format MP3 lub inny), opracowanego tekstu (Word) prześlij do naszego administratora (zob. instrukcję postępowania w zakładce "Ziemiańskie historie" na stronie https://www.dobrzyca-muzeum.pl), który dokona jego weryfikacji i zamieści na naszej stronie internetowej.
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Wyszukiwać i filtrować informacje
  • Przetwarzać wyszukane informacje
  • Dzielić się informacjami i treściami
  • Współpracować online z innymi
  • Tworzyć treści internetowe
  • Modyfikować istniejące treści
  • Kreatywnego korzystania z Internetu
  • Innych umiejętności

Komentarze i rozwiązania Pokaż: