Pomoc w przygotowaniu szkolenia dla pierwszorocznych studentów

umiejętności: dzielenie się doświadczeniem
Termin realizacji: 2015-10-04

Opis zadania

Cel

Szykujemy szkolenie i publikację z radami - jak się odnaleźć na studiach, w nowym miejscu - o czym pamiętać, co i jak załatwić. Jednym z elementów będzie rozdział o szukaniu stypendiów i naszym serwisie mojestypendium.pl Co Waszym zdaniem powinno się tam jeszcze znaleźć? Jakie rozdziały? Jakie rady mielibyście dla pierwszaków? Co ich może zaskoczyć na studiach? O czym powinniśmy pamiętać. Piszcie co wam przychodzi do głowy. A może ktoś chciałby napisać wybrany fragment przewodnika w oparciu o Swoje doświadczenia?

Zakres obowiązków

Forma rozwiązania

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2015-08-28 15:29:57
Robicie to w formie ogólnego informatora czy ma to związek z konkretną uczelnią?
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2015-08-28 15:30:48
W formie ogólnej
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2015-08-28 16:29:59
Z rzeczy ważnych jeżeli chodzi o uczelnie i samo funkcjonowanie na kierunku dobrze jest znać dane osobowe: rektora, dziekana, dyrektora instytutu, opiekuna roku, starosty roku.
Czasem przydaje się znajomość regulaminu studiów, dlatego też, polecałabym iść na szkolenie samorządu studenckiego, bo oni zawsze wybiorą to co najważniejsze. Sądzę, że warto też upewnić się które zajęcia są dla nas obowiązkowe (żeby się nie okazało, że "ja myślałam, że to wykład" - a to jednak były ćwiczenia). Warto zorientować się jakie są koła naukowe, zrzeszenia i organizacje (bo one dają punkty do stypendium :P) No i co najważniejsze trzeba się zorientować gdzie "studenty" się resetują po jakże ciężkim dniu/tygodniu na uczelni.
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2015-08-28 16:37:32
Super. Dzięki Kamila. A z takich rzeczy poza uczelnią? Kwestie zamieszkania, transportu, rozeznania w mieście. Macie jakieś rady?
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2015-09-05 08:11:59
Jeśli ktoś wybiera się do innego miasta studiować to można szukać na portalach społecznościowych typu olx.pl lub na fb na grupach uczelnianych ogłoszeń o mieszkaniach/pokojach do wynajęcia i najlepiej szukać jak najbliżej uczelni wiadomo , że cena bd większa ale warto. Lepiej zacząć się rozglądać za nimi już wcześniej tak około lipca bo wtedy jest dużo ofert. Jeśli chodzi o transport to najlepiej skm/mks itp i warty wtedy kupić bilet semestralny jest on o wiele tańszy niż miesięczny po podliczeniu za całe pół roku.:)