tłumaczenie ogłoszenia: 7th Advanced Architecture Contest

umiejętności: wykonywanie tłumaczeń tworzenie i edycja tekstów dzielenie się doświadczeniem
Termin realizacji: 2017-11-30

Opis zadania

Cel

Na portalu Moje Stypendium codziennie pojawiają się nowe oferty stypendiów, staży i konkursów - zarówno z kraju, jak i ze świata.
Zapraszamy Was do wsparcia zespołu Portalu w tłumaczeniu zagranicznych ogłoszeń. Dzięki Wasze pomocy informacje nt. ciekawych inicjatyw dotrą do szerokiego grona. :)

W załączniku znajduje się tekst ogłoszenia nt. 7th Advanced Architecture Contest.

Dziękujemy!

Zakres obowiązków

Forma rozwiązania

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2017-11-01 10:08:21
Siódmy Konkurs Architektury Zaawansowanej
Temat: Reagujące Miasto

Instytut Architektury Zaawansowanej Katalonii z przyjemnością ogłasza Siódmy Konkurs Architektury Zaawansowanej na temat Reagującego Miasta.

Szybko zmieniające się warunki, wywoływane ciągłymi mutacjami struktury społecznej, form wzajemnego oddziaływania, zmian klimatycznych oraz warunków ekonomicznych, wymagają obecnie projektowania miast, które mogą się błyskawicznie dostosowywać i rekonfigurować.

Nowe narzędzia i procesy, takie jak projektowanie obliczeniowe, produkcja cyfrowa, rzeczywistość wirtualna i wzbogacona, sztuczna inteligencja i biologia syntetyczna między innymi, dają nam szansę by przeprojektować miasta w ten sposób, aby mogły one odpowiadać na potrzeby użytkowników dostosowując się do zmian.

Miasta mogą przekształcić się w ewoluujące organizmy, zdolne do reakcji w czasie rzeczywistym, kwestionując solidne zasady trwałości, stabilności lub długowieczności.

Celem konkursu jest promowanie dyskusji i badań i generowanie poprzez nie wglądów i wizji, idei i propozycji, które pomogą nam wyobrazić sobie jakie będzie miasto i siedlisko 21-go wieku.

Siódmy Konkurs Architektury Zaawansowanej jest jednym z głównych przedsięwzięć prowadzonych w ramach projektu Sojusz Wiedzy dla Zaawansowanego Urbanizmu – KAAU (www.ka-au.net), współfinansowanego przez Unijny Program Erasmus+.

Współzawodnictwo jest przeznaczone dla architektów, inżynierów, planistów i projektantów, którzy pragną przyczynić się do postępu w czynieniu świata bardziej mieszkalnym, poprzez wypracowanie propozycji mogących odpowiedzieć na pilne wyzwania w obszarach takich jak ekologia, technologia informacyjna, architektura i miasta produktywne. Zakończenie rejestracji: 15 stycznia 2018.

Nagroda o wartość całkowitej 62 250 Euro zostanie rozdzielona według uznania Jury w oparciu o plan bazowy. Jury konkursu, złożone z architektów, profesjonalistów wielu branż i dyrektorów jednej z największych szkół architektonicznych na świecie, poszukuje wybitnych projektów w dowolnej skali, dla dowolnego miasta na świecie w obszarach takich jak Smart Cities, dzielnice Eco, budynki samowystarczalne, inteligentne domy, FabLabs, farmy miejskie lub inne, które dotyczą zjawiska Reagującego Miasta.

Rejestracja jest darmowa, zgłoszenia konkursowe powinny być przesłane w formie cyfrowej jako pliki PDF przez Internet. http://www.advancedarchitecturecontest.org/contest/register.html