Piękny człowiek

umiejętności: projektowanie (np. grafiki) inne
Termin realizacji: 2024-05-31

Opis zadania

Cel

O niepełnosprawności mówi się... trochę. I zazwyczaj kojarzy nam się z ludźmi na wózku. Może z niewidomymi, G/głuchymi, może też z niepełnosprawnością intelektualną.
O tej ostatniej najtrudniej nam mówić.
Brakuje języka.

Mówimy: każdy inny, wszyscy równi. Osoby z niepełnosprawnościami mogą wszystko, mogą być piękne, wysportowane, robić karierę, osiągać sukcesy.
Ale ciężko nam o tym mówić, kiedy widzimy kogoś, z kim nie możemy po prostu porozmawiać. Kogoś, po kim widać. Bardzo widać. Albo kogoś, kto leży i... leży.
Mówimy: biedne dzieci.
Ale to są dorośli.

Brakuje języka.

Zakres obowiązków

Ten projekt kieruję do artystów. Dowolną techniką stwórzcie portret człowieka. Z niepełnosprawnością/niepełnosprawnego - funkcjonują różne określenia i każde z nich ma swoje rację. Najlepiej takiego, o którym nie wiemy, jak pomyśleć "piękny człowiek".

Nie jako chodzącej inspiracji.
Nie jako biednego, małego aniołka.
Jako człowieka.
Człowiek to piękny stwór.

Pamiętajcie o tym, żeby nie malować nikogo bez jego zgody. Pracujcie bez żywego modela albo z kimś, kto chce i rozumie, o co chodzi.

Forma rozwiązania

Forma dowolna
Przykładowe prace:
https://pl.pinterest.com/pin/20195898323584502/
https://pl.pinterest.com/pin/228628118576810371/
https://pl.pinterest.com/pin/23292123065747044/
https://pl.pinterest.com/pin/328903579047498527/
https://www.canva.com/design/DAGE1BhSC3g/rEw3VlcrPiS6H6Y6ytThRQ/view?utm_content=DAGE1BhSC3g&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=editor
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Tworzyć treści internetowe
  • Innych umiejętności
  • Inne

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2024-05-10 14:50:16
Oto moja propozycja:
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2024-05-21 00:08:05
Człowiek z niepełosprawnościami- to człowiek, którego odbiera się na wielu płaszczyznach. To nie tylko zarejestrowanie obrazu jego twarzy i zewnętrznych zniekształceń. Ciekawość budzi też jego dusza, energia, wyjatkowe zmysły i zdolności. Takie postaci częstą pozostana nieodgadnione we własnym postrzeganiu świata, ponieważ niełatwo rozumować niepoznane problemy i wyjątkowość. Moja propozycja to forma kolażu. To zasugerowanie jak wieloelementowe jest ciało i dusza człowieka. Lubię postrzegać świat we fragmentach, a nie jako całość. Każda cząsteczka jest inna, inaczej wyczulona, inaczej odpowiada. Tak samo jest z ciałem człowieka z nieregularnościami i zniekształceniami o różnych podłożu. Odpowiedź innych zmysłów niezwykle często przewyższa inne, a tym samym tworzy pole dla niepowtarzalnych zdolności, np.muzycznych. Sugeruję też jak idealnie niespójna jest natura i podkreslam, że człowiek jest jej elementem.

P.S. Nie mogę załączyć pliku PDF (najbardziej jakościowa wersja projektu)
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2024-05-23 23:14:11
W załączniku przedstawiam swoją wersję. W życiu codziennym mam do czynienia z osobami niepełnosprawnymi, dlatego uważam, że są to tak samo piękni ludzie jak osoby pełnosprawne. Swoje arcydzieło postanowiłam przedstawić w formie „dziecięcej”, czyli coś co posiada osoba pełnosprawna i niepełnosprawna, czyli wewnętrzne dziecko.