Internetowy dom dla NGO

umiejętności: tworzenie i edycia multimediów tworzenie stron www/aplikacji projektowanie (np. grafiki)
Termin realizacji: 2023-07-31

Opis zadania

Cel

Od wielu lat realizujemy szereg projektów i działań na rzecz społeczności lokalnej. Ze względu na specyfikę naszej pracy niekiedy trudno jest nam dotrzeć do osób, którym również bliska jest misja naszej organizacji czyli wspieranie osób w różnorodnych kryzysach życiowych. Celem projektu jest stworzenie ciekawej strony WWW, która pokazywałaby nasz dotychczasowy dorobek, jak również edukowała i informowała społeczność o naszej działalności. Chcemy być widoczni dla osób, które poszukują wsparcia, informacji o dostępnych formach pomocy, jak również komunikacji z naszą organizacją do celów rekrutacji, wsparcia rzeczowego i finansowego. Tak samo jak my wspieramy osoby doświadczające bezdomności, tak samo my chcielibyśmy stworzyć nasz "internetowy dom".

Zakres obowiązków

1. Zaprojektowanie strony internetowej organizacji w oparciu o dostarczone materiały (tekstowe / fotograficzne / wideo) z uwzględnieniem dostępności cyfrowej dla osób o różnych potrzebach; politykę dostępności (w posiadaniu organizacji), jak również z możliwością przekazywania darowizn o portal PayU.
2. Umieszczenie jej na hostingu organizacji.
3. Podstawowe przeszkolenie kilku członków zespołu w zakresie dodawania nowych treści na stronę.

Forma rozwiązania

Przygotować projekt strony WWW w oparciu o dostarczone materiały i potencjalne wskazówki, jak taka strona mogłaby wyglądać i umieszczenie jej na naszym hostingu.
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Angażować się w działania obywatelskie online
  • Współpracować online z innymi
  • Tworzyć treści internetowe
  • Programowania
  • Rozwiązywania problemów technicznych

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2023-05-31 21:46:16
Chętnie podejmę się stworzenia strony opartej o CMS Wordpress.
administrator
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2023-06-01 12:49:40
Dziękujemy za ciekawe zadanie, szczegółowy opis i aktywność na TuDu! Tutaj e-wolontariusze wykonują krótkie, jednorazowe zadania bezpośrednio na platformie. :)

To dość skomplikowane zadanie, z potrzebą koordynacji i kontaktu bezpośredniego, dlatego poprosimy po prostu o skopiowanie zadania do ogłoszeń (po zalogowaniu: dodaj ogłoszenie -> poszukujemy wolontariusza na dłużej). :) Dodatkowo napisałam maila z instrukcją. Dziękujemy! :)