Logotyp Seniorzy Seniorom

umiejętności: projektowanie (np. grafiki)
Termin realizacji: 2021-08-18

Opis zadania

Cel

stworzenie logotypu identyfikującego grupę "Seniorzy Seniorom". Jak mówi Irenka, jedna z pomysłodawczyń "wierzę, że ktoś nam pomoże, zaczynamy działalność jako wolontariusze, nie oczekujemy nic w zamian, oprócz uśmiechu, uścisku i ciepłego serca ❤️❤️. Znalazłam propozycję logotypu w internecie, trochę dodałam, ale boje się, aby to nie był plagiat. Pomóżcie w szlachetnym celu. Tyle osób samotnych, chorych, oczekujących pomocy, a my chcemy podać im spracowaną, ale doświadczoną życiem pomocną dłoń . Tak nie wiele, a może wiele". Logotyp będzie wykorzystany do promocji działań grupy "Seniorzy Seniorom" i idei wolontariatu seniorów i będzie wykorzystany na plakatach, ulotkach oraz w internecie (głównie Facebook, choć nie wykluczamy z czasem strony www.).
Dzięki logotypowi ełccy seniorzy-wolontariusze będą bardziej widoczni w Ełku i będą mogli docierać do coraz większej grupy potrzebujących oraz włączać kolejne osoby w wolontariat.

Zakres obowiązków

Przygotowanie logotypu w wersji jpg, png i wektorowej w kolorze i monochromatyczne, według wskazówek liderek grupy "Seniorzy Seniorom". Liderki chcą, żeby logo zawierało dwie dłonie symbolizujące pomoc oraz serduszko, bo jak mówi Irenka "jest to pomocna dłoń prosto z serca"; w logotypie ma być też nazwa grupy. Seniorzy-wolontariusze chcą, żeby logo wyglądało mniej więcej tak jak to w załączeniu, ale nie było plagiatem i nie było na czerwono. Wspólnie ustalili, że logotyp powinien być w kolorach: zielony, niebieski i biały - jak logo Ełku. Chcą je legalnie wykorzystywać do promocji działań społecznych.
Drugim krokiem jest udzielenie praw autorskich do stworzonego dzieła, które będzie wykorzystane wyłącznie do celów niekomercyjnych, tj. promocji działań grupy "Seniorzy Seniorom" i idei wolontariatu seniorów w Ełku.
Numery kolorów z logo Ełku: zielony #d9da00, niebieski #008fd4 lub #007dc4 (kolory są zbliżone). W załączeniu, oprócz propozycji logotypu, logo Ełku.

Forma rozwiązania

zamieszczenie propozycji logotypu w wyżej wymienionych wersjach i formatach oraz oświadczenia uprawniającego nas do wykorzystywania go na potrzeby działań "Seniorzy Seniorom" z możliwością przekazania tych praw grupie Seniorzy Seniorom, jeżeli zdecydują się na założenie stowarzyszenia lub fundacji.
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Praw własności i licencji
  • Inne

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2021-08-13 20:25:18
Załącznik nie działa
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2021-08-13 22:48:13
Proszę o poprawienie załącznika, bo wyskakuje error:)
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2021-08-16 11:05:51
Już wysłałam maila z prośbą o poprawienie załącznika do autorów zadania :) Pewnie powiadomienie z TuDu wpadło im do spamu. Poprosimy o chwilkę cierpliwości.
organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2021-08-18 11:41:32
drogie e-wolontariuszki, bardzo Wam dziękuję za gotowość do wsparcia. Okazało się, że nasi seniorzy już znaleźli osobę, która tworzy im logotyp. Przepraszam za zamieszanie i dziękuję bardzo gorąco za gotowość do pomocy.