Kolorowanki i rysowanki dla dzieci w wieku przedszkolnym

umiejętności: wyszukiwanie informacji projektowanie (np. grafiki)
Termin realizacji: 2021-08-15

Opis zadania

Cel

Chcemy w przyjazny dzieciom sposób pokazać, jak ustrzec się przed poparzeniami i jak postępować w razie poparzenia. Stąd pomysł na mini-książeczki z kolorowankami, rebusami i zagadkami rysunkowymi, które zamieścimy na naszej stronie. Rodzice lub opiekunowie będą mieli możliwość wydrukować je w dogodnym momencie i przybliżyć dziecku te zagadnienia. Twoje zadanie będzie polegać na stworzeniu kolorowanki lub zagadki rysunkowej dotyczącej ochrony przed poparzeniami lub pierwszej pomocy w przypadku poparzeń. Rysunki mają być odpowiednie dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Zakres obowiązków

1. Zdobądź wiedzę na temat przyczyn poparzeń, ich stopni i sposobów udzielania pierwszej pomocy. Znajdziesz te informacje na stronie Fundacji Jagoda w zakładce "Poparzenia" lub w innych źródłach.
2. Zastanów się, jak przedstawić to dziecku w formie kolorowanki lub zagadki rysunkowej.
3. Wykonaj pracę dowolnym stylem.
4. Najlepiej, gdyby praca była grafiką wektorową, ale jeśli nie masz takiej możliwości - nie szkodzi, i tak jesteśmy zainteresowani Twoim rozwiązaniem :)

Przykładowe pomysły na kolorowankę lub zagadkę, dla inspiracji:
- na kartce jest kilka przedmiotów, wśród nich na przykład zapalona świeczka - dziecko będzie musiało je pokolorować i wskazać, które z nich grozi poparzeniem,
- rysunek przedstawia dziecko na plaży, bawiące się zabawkami - jednak nie ma ono nakrycia głowy. Zadanie będzie polegać na dorysowaniu kapelusza lub parasola, które ochroni dziecko z rysunku przed słońcem,
- łączenie kropek, które ostatecznie mają ułożyć się w kapelusz, rękawicę ochronną lub inny środek ochrony przed gorącem i poparzeniem.

Pamiętaj o przestrzeganiu praw autorskich. Kopiowanie czyjejś pracy lub wykorzystanie w rysunku na przykład postaci z filmu Disneya lub wytwórni Pixar nie jest dozwolone.

Forma rozwiązania

Rozwiązanie w formacie jpg., png. lub pdf. proszę zamieścić w załączniku pod zadaniem.
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Wyszukiwać i filtrować informacje
  • Dzielić się informacjami i treściami
  • Innych umiejętności

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2021-08-09 12:08:16
Kochani, nieco przedłużyliśmy termin - być może ktoś z Was znajdzie czas na ułożenie rebusu lub czegoś podobnego :)