Tłumaczenie oferty stypendialnej - USA

umiejętności: wykonywanie tłumaczeń tworzenie i edycja tekstów wyszukiwanie informacji dzielenie się doświadczeniem
Termin realizacji: 2019-04-10

Opis zadania

Cel

Na portalu Moje Stypendium codziennie pojawiają się nowe oferty stypendiów, staży i konkursów - zarówno z kraju, jak i ze świata.

Zapraszamy Was do wsparcia zespołu Portalu w tłumaczeniu zagranicznych ogłoszeń. Dzięki Waszej pomocy informacje nt. ciekawych inicjatyw dotrą do szerokiego grona. :)

W załączniku znajduje się tekst ogłoszenia nt. stypendium zagranicznego.
Dziękujemy!

Zakres obowiązków

- przetłumaczyć ofertę z języka angielskiego na język polski
- nadesłać gotowy plik (w wordzie) :)

Forma rozwiązania

Tłumaczenie w pliku .doc zamieść, proszę, w załączniku poniżej. Dziękujemy!
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Wyszukiwać i filtrować informacje
  • Przetwarzać wyszukane informacje
  • Dzielić się informacjami i treściami
  • Angażować się w działania obywatelskie online
  • Modyfikować istniejące treści

Komentarze i rozwiązania Pokaż:

wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2019-04-02 12:06:13
Biorę:)
wolontariusz
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2019-04-02 14:06:19

Stypendium Marii i Edwarda Majchrowicza

Stypendium Marii i Edwarda Majchrowicza jest finansowane przez fundusz Marii i Edwarda Majchrowicza.
Dr.Edward Majchrowicz urodził się w Stryj w Polsce. Uciekł z Polski aby przyłączyć się do Polskiej Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich na Środkowym Wschodzie po tym jak Syria została napadnięta przez Niemców i Rosjan po wybuchu II wojny światowej. Dr.Edward został trzykrotnie zraniony podczas Włoskiej Kampanii i prawie stracił życie w walkach ulicznych przeciwko Niemcom w Piedimonte znajdującego się obok fortyfikowanego opactwa Monte Cassino.

Dr. Majchrowicz otrzymał licencjat nauk przyrodniczych (B.Sc) na Uniwersytecie w Birmingham w Anglii. Gdy opuszczał London spotkał i ożenił się z Marią Nawrocką anastezjologa z Lille (France). Obronił doktorat(Ph.D) z Biochemii w Uniwersytecie Montreal’s McGill. Przez 30 lat zajmował się badaniem alkoholi i nauczaniem na uczelni. Był autorem ponad 70 publikacji. Co więcej Dr. Majchrowicz wyprodukował dwie bardzo ważne książki związane z biochemiczną fakmakologią etanolu. Pracował na Uniwersytecie McGill, the Uniwersytecie Virginia, North Carolina at Chapel Hill Uniwersytecie oraz National Institutes of Health, gdzie po a 20-letniej karierze przeszedł na emeryture jako zasłużony naukowiec RP - NIH Scientist Emeritus.

Dr Maria F. Nawrocka Majchorowicz urodziła się w Lille, we Francji. Jej rodzice pracowali jako dziennikarze w polskiej gazecie Wiarus Polski. W 1940 roku podczas niemieckiej inwazji na Francję jej rodzina uciekła na Południe, gdzie jej ojciec został kurierem miedzy Francją i Szwajcarią dla polskiego i francuskiego podziemia.
Dr. Nawrocka Majchrowicz usyskała stopień magistra na Katolickim Uniwersytecie w Lille oraz ukończyła praktyki we Francusko-Amerykańskiej Fundacji w Berck Page we Francji. Podczas pobytu w hotelu Dieu Hospital w Montreal, Canada, pracowała jako anastezjolog. Mówiła po polsku, francusku i angielsku. W trzech językach robiła tłumaczenia dla kwartalnego Journalu na temat badań alkoholu w Rutgers University, New Brunswick, New Jersey.

Stypendium- wymagania

Jedna osoba jest wybrana rocznie przez Wanda Majchrowicz Verreault, wykonawcę stypendium. Kwota stypendium to $1000.00.
Przy wyborze laureata Stypendium Edward and Maria Majchrowicz pierwszeństwo mają studenci studiów technicznych szczególnie biomedycznych.

Informacje pochodzą ze strony: http://www.polamrtp.com/scholarship
Polish-American Club of the Triangle
P.O. Box 33635
Raleigh, NC 27636
polam.raleigh@gmail.com
http://www.polamrtp.com

organizacja
ROZWIĄZANIE
WYBRANE ROZWIĄZANIE
2019-04-02 15:14:19
Dziękujemy bardzo! Wybieramy Pani rozwiązanie i zamykamy zadanie. :) Proszę zwrócić uwagę na pewne kalki językowe i drobne uchybienia w tłumaczeniu (załącznik poniżej). Warto pamiętać, że wiele nazw uczelni amerykańskich ma polskie odpowiedniki. :)