Tłumaczenia korespondencji pomiędzy podopiecznymi z Afryki i Azji a Ofiarodawcami

Początek: 2021-05-25 Koniec: 2021-12-31
Szukamy chętnych osób do stałej współpracy znających język francuski, a także angielski.
Naszą misją jest pomaganie najbiedniejszym w Krajach Trzeciego Świata....

Największym dziełem Ruchu jest rozpoczęty w latach 1995/96 program Adopcji Serca, dzięki któremu mieszkańcy Europy mogą niewielkim wysiłkiem wesprzeć pozbawione środków do życia afrykańskie dzieci. Ruch Maitri wspiera też systematycznie misyjne przychodnie zdrowia i ośrodki dożywiania dla zagłodzonych dzieci, a także finansuje jednorazowe projekty, jak np. budowy studni, remonty szkół w Afryce.
Adopcja Serca oznacza objęcie patronatem konkretnego znanego z nazwiska i imienia dziecka. Ofiarodawca otrzymuje zdjęcie i kwestionariusz osobowy, może podjąć korespondencję z podopiecznym za pośrednictwem Ruchu Maitri. Pomoc przekazywana jest bezpośrednio podopiecznym przez misjonarzy pracujących w Afryce.

Korespondencja najczęściej jest w języku francuskim, czasem też angielskim. Stąd niezbędna jest pomoc ludzi dobrej woli, posiadających znajomość tego języka.

Jeśli znasz trochę kontekst kulturowy krajów Globalnego Południa, a może chcesz poznać odrobinę kulturę i sytuację panującą w Krajach Trzeciego Świata. Jeżeli los ubogich i głodujących dzieci nie jest ci obojętny - zapraszamy do współpracy!
Przeglądasz Archiwum