Gwiazdy Dobroczynności

Początek: 2021-06-08 Koniec: 2021-11-30
Szukamy pasjonatów pisania, dziennikarskich talentów, fanów szukania informacji i entuzjastów dobroczynności!

Projekt Programu „Gwiazdy Dobroczynności” na TUDU polega na stworzeniu serii ciekawych artykułów oraz baz dotyczących dobroczynności osób znanych ze świata kultury, rozrywki, mediów, filmu, sportu i internetu na stronę www.gwiazdydobroczynnosci.pl Jesteśmy również otwarci na Wasze propozycje tematów na artykuły związane z szeroko pojętą działalnością charytatywną ludzi sławnych :)

O PROGRAMIE
„Gwiazdy Dobroczynności” to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, w którym nagradzamy społeczne zaangażowanie osób znanych ze świata kultury, rozrywki, mediów, filmu, sportu i internetu. Pierwszy raz nagrodzono laureatów w styczniu 2010 roku.

Od 11 lat przyznajemy tytuł Gwiazdy Dobroczynności osobom, które ze swej rozpoznawalności i popularności tworzą narzędzie do pomagania, ratowania życia i zmieniania świata na lepsze. Nie tylko myślą, jak pomagać lub chcieliby, aby świat był lepszy, ale robią konkretne rzeczy, aby to się stało.

Namawiają swoich fanów do udziału w akcjach społecznych, kampaniach czy zbiórkach on-line. Zachęcają do pomocy dzieciom w szpitalach, do adopcji zwierząt ze schronisk, wpłacania 1 procenta podatku na wybrane fundacje i pomocy seniorom. Wspierają finansowo i rzeczowo ośrodki preadopcyjne, hospicja, szpitale, schroniska dla zwierząt, ośrodki pomocy społecznej, obozy dla uchodźców czy spontaniczne akcje społeczne.

Jako ambasadorzy, wolontariusze i darczyńcy pomagają fundacjom i stowarzyszeniom w całej Polsce, również w zdobywaniu pieniędzy na działania na przykład promując zbiórki on-line w swoich mediach społecznościowych.

Gwiazdy użyczając swojego wizerunku naświetlają konkretny problem społeczny i pokazują, dlaczego warto być wolontariuszem. Przemawiają w imieniu wykluczonych społecznie i materialnie, są głosem organizacji pozarządowych i ich misji. Zdarza się, że sami zakładają fundacje i stowarzyszenia.

Mają z tego radość, energię, poczucie sensu życia i mocy pomagania. Pomoc społeczna wyzwala ich naturalne endorfiny. Czują, że mogą odwdzięczyć się za dobre życie i szczęście uszczęśliwiając kogoś innego. Pomaganie to też fizyczne doświadczenia – śmiech, przytulenie, ciepło, pocieszenie, wzruszenie i realny dowód na moc swojej osoby jako znanej i rozpoznawalnej.

Gwiazdom Dobroczynności pomaga grono oddanych fanów często niezbędnych w realizacji celów takich celów jak zbiórki charytatywne, zbieranie 1 % podatku dla wybranej instytucji, znalezienie wolontariuszy dla organizacji charytatywnej czy podpisanie petycji w ważnej sprawie.

Program daje organizacjom pozarządowym, współpracujących z gwiazdami, do symbolicznego podziękowania za współpracę (nominacja), otrzymania wsparcia finansowego, w przypadku wygranej w plebiscycie oraz poinformowania przez kanały komunikacji Plebiscytu.

Projekt Programu „Gwiazdy Dobroczynności” na TUDU polega na stworzeniu serii ciekawych artykułów oraz baz dotyczących dobroczynności osób znanych ze świata kultury, rozrywki, mediów, filmu, sportu i internetu na stronę www.gwiazdydobroczynnosci.pl Jesteśmy również otwarci na Wasze propozycje tematów na artykuły związane z szeroko pojętą działalnością charytatywną ludzi sławnych :)
Przeglądasz zakończone zadania
LP NAZWA ZADANIA
Napisanie artykułu o działalności charytatywnej dawnych sław Hollywood
Napisanie artykułu z cyklu Gwiazdy zmieniają świat na lepszy o działalności dobroczynnej Martyny Wojciechowskiej
Napisanie artykułu z cyklu Gwiazdy zmieniają świat na lepszy o działalności dobroczynnej Filipa Chajzera
Napisanie artykułu z cyklu Gwiazdy zmieniają świat na lepszy o działalności dobroczynnej Katarzyny Zielińskiej
Napisanie artykułu z cyklu Gwiazdy zmieniają świat na lepszy o działalności dobroczynnej Marty Manowskiej
Napisanie artykułu o gwiazdach zza granicy, które założyły swoje fundacje
Napisanie artykułu oraz stworzenie bazy gwiazd w Polsce, które założyły swoje fundacje
Napisanie artykułu oraz stworzenie bazy: O gwiazdach mediów społecznościowych zaangażowanych w ciekawe akcje i inicjatywy
Stworzenie bazy Gwiazdy wolontariusze z informacjami, kto działa na rzecz jakiej organizacji i w jaki sposób pomaga
Stworzenie bazy sportowców, którzy pomagają innym
Napisanie artykułu oraz stworzenie bazy na temat działalności charytatywnej blogerów i youtuberów