Peleryna dla bohatera. WSPIERAMY MEDYKÓW W WALCE Z KORONAWIRUSEM

Początek: 2021-03-18 Koniec: 2021-10-31
Każdy superbohater potrzebuje specjalnych mocy, by skutecznie walczyć z wrogiem. Bohaterowie naszych czasów liczą na Twoje wsparcie. Pomóż nam uzbroić ich w odpowiednie kompetencje i sprzęt do walki ze śmiertelnym wirusem!

DLACZEGO WARTO ZAANGAŻOWAĆ SIĘ W PROJEKT COVID-19 FAST RESPONSE?

Zarówno polscy, jak i zagraniczni eksperci zalecają przeprowadzenie badań USG płuc u pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Badanie jest wskazane przede wszystkim w przypadku osób ze stwierdzoną niewydolnością oddechową. Wykonanie USG płuc wymaga wykwalifikowanego personelu. Szkolenia dla medyków w zakresie obrazowania i diagnostyki płuc pod kątem koronawirusa to nasze główne zadanie w ramach projektu COVID-19 FAST RESPONSE.

**PELERYNA DLA SUPERBOHATERA**

Umiejętność przeprowadzenia badania ultrasonograficznego płuc zgodnie z protokołem ratunkowym BLUE jest dla medyka tym, czym peleryna dla Supermana. Superbohater po prostu nie może się bez niej obejść. Dzięki Twojemu finansowemu wsparciu będziemy w stanie zorganizować kolejne szkolenia dla chętnych lekarzy i ratowników medycznych. Spotkania ze względu na pandemię odbywają się w małych grupach, z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Jedno szkolenie to 8 godzin zegarowych z ekspertem Fundacji Mocni na starcie, który krok po kroku prezentuje, jak wygląda protokół BLUE w praktyce. W trakcie szkolenia odbywają się warsztaty praktyczne. Każdy z uczestników obowiązkowo chwyta za głowicę oraz odczytuje i porównuje obrazy USG przedstawiające różnego rodzaju zmiany w płucach.

Włącz się w nasze działania. Potrzebujemy wolontariuszy do wsparcia promocyjnego projektu.
Przeglądasz zakończone zadania