Strona www.soshomini.org.pl - tłumaczenie na język angielski

Początek: 2020-09-29 Koniec: 2020-10-15
Drodzy Wolontariusze :)!
Stowarzyszenie Homini w roku 2019 ukończyło projekt w Inkubatorze Wielkopolskich Innowacji Społecznych, w ramach którego stworzyliśmy aplikację komunikacyjną "SOS homini". Aplikacja „SOS homini” pozwala osobom zależnym (niepełnosprawnym, chorym, seniorom etc. oraz ich opiekunom) na łatwe i szybkie zgłoszenie informacji o zaistniałej potrzebie, i dzięki temu na uzyskanie pomocy od wolontariuszy. Aplikacja „SOS homini” działa na urządzeniach typu smartfon i tablet z systemem operacyjnym Android. Aplikacja jest oparta na prostych i czytelnych grafikach z nazwami, oraz „w razie potrzeby” krótkich komunikatach tekstowych, które obsługuje się dotykowo, w związku z tym jest dostosowana również do osób o ograniczonej sprawności manualnej. Aby wysłać zgłoszenie o potrzebie wystarczy kilka kliknięć, dzięki temu jest bardzo przyjazna w obsłudze. Każdy użytkownik podczas rejestracji w aplikacji dostosowuje jej treści do swojej sytuacji życiowej i do swoich potrzeb, dlatego jest ona szyta na miarę każdego użytkownika. Dzięki „SOS homini” osoba potrzebująca wysyła zgłoszenie o tym, w czym potrzebuje pomocy. Informacja ta dociera do wszystkich wolontariuszy jednocześnie. Pierwsza osoba, która zdecyduje się pomóc, aktywuje realizację zgłoszenia, wówczas osoba, która wysłała zgłoszenie otrzymuje potwierdzenie o tym, kto i kiedy przyjdzie z pomocą, łącznie ze zdjęciem wolontariusza.
Na temat aplikacji "SOS homini" najwięcej można się dowiedzieć ze specjalnie utworzonej na ten temat strony http://soshomini.org.pl/. I zadanie, które chcemy Wam powierzyć dotyczy właśnie tej strony.
O co chodzi? Otóż celem Stowarzyszenia Homini jest promocja aplikacji na terenie całej Polski oraz poza jej granicami, dlatego potrzebne jest wykonanie na stronie możliwości przełączenia jej na język angielski. Niedawno złożyliśmy wniosek do projektu ESCF, w ramach którego chcielibyśmy wdrożyć system "SOS homini" w innych krajach m.in. w Słowacji. Tak więc angielska wersja strony jest nam bardzo potrzebna :).

Projekt, który wstawiamy na TuDu dotyczy tylko i wyłącznie samego tłumaczenia. Można je nam przesłać np. w Wordzie. Techniczny aspekt przełączenia strony na wersję angielską będzie wykonany przez inną osobę. Strona zawiera dość krótkie teksty, Ze względu na wymogi niniejszego portalu zadanie zostało podzielone na tłumaczenie wg poszczególnych zakładek na stronie.

Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc :)!
Pozdrawiam
Marcin Górniak
Stowarzyszenie "Homini"