Ogólnopolski Dzień Matematyki

Początek: 2015-10-01 Koniec: 2016-03-31
Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce (co roku 12 marca) jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny programu e-math.pl.
Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Kierowany jest do uczniów, którzy NIE LUBIĄ matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki... Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
Pierwszy ogólnopolski Dzień Matematyki odbył się 12 marca 2014 roku - wzięło w nim udział zaledwie 100 szkół w całej Polsce. Rok później (2015) było to już ponad 500 szkół, czyli 15 tysięcy osób.
W ten dzień organizatorzy zapraszają uczniów (i nie tylko) do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.
Zapraszamy szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne (a od roku 2015 również szkoły podstawowe) do bezpłatnego udziału w obchodach Dnia Matematyki. Zainteresowanym szkołom udostępniamy materiały (w postaci prezentacji Microsoft PowerPoint) do przeprowadzenia Turnieju Matematycznego. Turniej składa się z klikudziesięciu pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Do każdego pytania dołączona jest prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis "Na temat" związany z tym pytaniem, który pełni rolę edukacyjną.
Chętnie odpowiem na jakiekolwiek pytania. Robert Szczypiński (tel. 602473378)
Przeglądasz Archiwum