Integracja społeczna poprzez sport # Closer To Perfection

Początek: 2019-04-04 Koniec: 2020-11-29
Idea projektu
Celem projektu jest integracja społeczna osób zdrowych i niepełnosprawnych.

Współczesna cywilizacja przynosi nam wiele korzyści, ale obdarowuje też problemami społecznymi. Od najmłodszych lat spotykamy osoby, które borykają się z chorobami cywilizacyjnymi. Poprzez rozwój elektroniki zagubiliśmy naturalną chęć rzeczywistych spotkań. Patrząc także na sytuację osób niepełnosprawnych zauważamy ich jeszcze większe odizolowanie od społeczeństwa. W związku z tym chcemy organizować bezpłatne i całoroczne programy treningu sportowego. Taki cykl szkoleń zwiększy możliwość rozwoju intelektualnego oraz fizycznego. Polepszy stan zdrowia oraz umożliwi integrację osób zdrowych i niepełnosprawnych.

Nasz innowacyjny program zakłada stworzenie grup treningowych składających się z 4 osób niepełnosprawnych i 8 osób zdrowych.
Dodatkowo każdy uczestnik projektu będzie miał możliwość konsultacji z dietetykiem, trenerem personalnym, psychologiem i fizjoterapeutą.

Tworzymy historię - nowa siedziba Klubu
Wiemy, że początki nigdy nie są łatwe. W tym roku został nam przekazany lokal o powierzchni 400 m2. Wymaga on jednak generalnego remontu. Staramy się o wszelkie dofinansowania, by móc zrealizować nasz projekt.
Jesteśmy też świadomi iż, najlepszą metodą przekazu informacji jest tzw. "poczta pantoflowa", a cenną metodą finansowania - zbiórka społeczna. Dlatego prosimy Cię o pomoc!

Utworzyliśmy też zbiórkę na:
https://wspieram.to/CloserToPerfection
Przeglądasz Archiwum