Międzynarodowy Klub Rodziców International Parents Club

Początek: 2018-07-03 Koniec: 2018-12-31
Spotkania obcokrajowców i Polaków (którzy mieszkają i pracują w Gdańsku) z dziećmi w wieku 0-3 lata. Spotkania odbywają się w jęz. ang., gdyż część rodziców nie posługuje się jęz. polskim. Dlatego też używamy anglojęzycznej nazwy Klubu - International Parents' Club - IPC.
Na spotkania Klubu przychodzą rodzice z dziećmi z różnych krajów: Chin, Peru, Wielkiej Brytanii, Litwy, Turcji, Nowej Zelandii, Holandii i innych. Są to osoby, które przyjechały do Polski, mieszkają i pracują w Gdańsku. Spotkania odbywają się raz w tyg. w godzinach porannych i raz w miesiącu wieczorem - wtedy przychodzą całe rodziny. Na spotkania Klubu przychodzą zarówno mamy jak i tatusiowie z dziećmi.
Rozmawiamy, śpiewamy, gramy, bawimy się razem z naszymi dziećmi. Raz na 2 mies. zapraszam gościa - specjalistę w jakiejś dziedzinie, który dzieli się swoją wiedzą z rodzicami. Ponadto raz na 2 mies. rodzice przygotowują prezentację o kraju z którego pochodzą - dzięki temu mamy szansę lepiej się poznać.

Cele Klubu: Informacja, Integracja, Zabawa.

Aby dotrzeć do większej grupy odbiorców potrzebne będzie nam LOGO oraz graficzne przedstawienie działalności naszego Klubu - które będzie można umieścić w prezentacji czy na ulotce. Potrzebny będzie też projekt wizytówki, gdyż wiele osób o to pyta.

Jeden z moich pomysłów na grafikę to mapa świata z kilkunastoma strzałkami prowadzącymi do Polski - do Gdańska (coś podobnego jak siatka połączeń lotniczych z różnymi destynacjami na stronach linii lotniczych).
Zamiast linii mogłyby na przykład być ślady małych i dużych stóp. Ale inne pomysły mile widziane.