ZRÓB TO SAM-warsztaty dla każdego

Początek: 2017-10-03 Koniec: 2018-01-31
Nasze Stowarzyszenie działa w obszarze pomocy społecznej. Prowadzi placówkę Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych oraz realizuje zadania zlecone Usługi Opiekuńcze i Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze w miejscu zamieszkania klienta. W naszym mieście są osoby pragnące włączyć się aktywnie w działania na rzecz tych osób lecz nie mają takich możliwości. Obserwujemy brak oferty skierowanej do tej grupy. Nasz projekt będzie odpowiedzią na ich oczekiwania w tym zakresie. Pragniemy zrealizować cykl warsztatów w zakresie rękodzieła artystycznego: decupage, scraponing, florystyka, które umożliwią odbiorcom projektu rozwój własnych umiejętności, spędzenie aktywnie czasu w grupie a wykonane prace będą miłym upominkiem dla bliskich i samotnych (klientów i podopiecznych Stowarzyszenia).
W ramach planowanych działań przeprowadzone zostaną warsztaty Art-Deko, które stworzą możliwość:
- rozwoju zainteresowań, hobby i pasji dla osób poszukujących aktywności oraz przełamywania barier przed kontaktem z osobą niepełnosprawną
- osobom niepełnosprawnym zaspokojenia kontaktów społecznych, integracja
- wytworzenia i przekazania wyrobów na prezenty
- przeprowadzenia akcji "Gwiazdka dla seniora", odwiedziny w domach osób starszych, niepełnosprawnych.
Aplikujemy o grant z Fundacji TESCO w programie: "Decydujesz - Pomagamy" na realizację powyższego projektu. W miesiącu październiku odbywa się etap głosowania na projekty w wyznaczonych sklepach. Musimy przeprowadzić akcję promocyjną, dlatego oczekujemy pomocy w zakresie opracowania ciekawej ulotki i plakatu oraz logo projektu.
Zasady głosowania: w sklepach Tesco każdy klient może oddać swój głos w postaci żetonu, który wrzuca do urny z danym projektem. Podajemy krótki opis planowanego projektu, którym zostanie opatrzona nasza urna do oddawania głosów przez klientów.
ZRÓB TO SAM - warsztaty dla każdego! Podczas warsztatów Art - Deco poznasz i
zgłębisz sekrety technik dekoracyjnych, samodzielnie wykonasz oryginalne prezenty,
którymi obdarujesz swoich bliskich oraz ludzi samotnych. Oddając głos na nasz
projekt: ty Decydujesz - razem Pomagamy! Tylko jeden żeton, a tyle dobrego dla
Ciebie i drugiego!
Przeglądasz Archiwum