Gala Wolontariatu 2016

Początek: 2016-12-05 Koniec: 2016-12-05
Gala Wolontariatu to cykliczna impreza integracyjna organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Celem przedsięwzięcia jest podsumowanie działań wolontarystycznych i nagrodzenie najbardziej aktywnych społeczników. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyciąga nowym sympatyków, również z sektora publiczno-państwowego i prywatnego. RCW „Centerko” jest również zapraszany przez sieć Centrów Wolontariatu w Polsce do koordynacji konkursu pt. „Barwy Wolontariatu” na poziomie lokalnym.

Gala Wolontariatu to specjalna okazja do poznania ciekawych sylwetek wolontariuszy z regionu łódzkiego, działających w różnych obszarach życia społecznego, których różnorodność sprawia, że wolontariat w naszym otoczeniu staje się szalenie barwny. Działalność wolontariuszy rozwinęła się już mocno w obszarach pomocy społecznej, oświaty, czy służby zdrowia. Pojawiają się jednak wciąż nowe, dotychczas mało dostępne dla wolontariuszy dziedziny – kultura, działalność administracyjna, wolontariat pracowniczy, usługi specjalistyczne (np. porady prawne czy tłumaczenia).

IX już edycja uroczystości, realizowana przez RCW "Centerko" odbędzie się w dn. 05.12 br. o godz. 17.00 w siedzibie firmy Textilimpex przy ul. Traugutta 25. Będzie to nie tyko okazja do podsumowań, podziękowań, ale również wspólnej integracji. Podczas Gali nastąpi rozwiązanie lokalnej edycji konkursu "Barwy Wolontariatu" oraz najaktywniejszych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu w naszym regionie wraz z symbolicznym wręczeniem upominków dla najaktywniejszych działaczy tego roku. W tym roku, oprócz prezentacji wolontariuszy, część oficjalną wzbogacą występy estradowe zaproszonych artystów, m.in. grupy Pomorska, szkoły Project Salsa i Moniki Kamieńskiej, którzy uatrakcyjnią Galę niespodziankami dla łódzkich społeczników.

Na imprezę zapraszamy wszystkich, tych którzy kochają wolontariat, a działania społeczne stanowią sens i esencje życia. Spotkajmy się i razem celebrujmy ten dzień!!! "Łyżka strawy" w postaci łakoci, samodzielnie upieczonego ciasta, bądź pysznego napoju, mile widziana :-)

Część oficjalna zakończy się afterparty dla zaproszonych wolontariuszy :-)
Przeglądasz Archiwum