#ToTheWholeWorld2017

Początek: 2016-11-07 Koniec: 2017-12-31
Celem projektu jest zebranie społeczności, która w niezwykle prosty sposób będzie mogła wspierać wybrane przez siebie cele charytatywne.
W tym celu została stworzona strona www.tothewholeworld.com. Ma być ona swego rodzaju „tablicą świata", na której każdego dnia wyświetlona będzie jedna wiadomość w każdej z 4 kategorii: do świata, do kontynentu, do państwa, do Ciebie. Nadawcą wiadomości może być każdy, kto zaoferuje najwyższą kwotę. W ten sposób pozyskiwane będą FUNDUSZE, KTÓRE W CAŁOŚCI PRZEKAZYWANE BĘDĄ NA CELE CHARYTATYWNE. Natomiast wiadomości będą mogły mieć dowolną formą i treść. Na przykład na tej wirtualnej tablicy, będzie można zamieścić najnowszy wpis z bloga, film, zorganizować jednodniową sprzedaż jakiegoś produktu promując jednocześnie swój sklep internetowy, zaprosić innych na jakieś wydarzenie, podzielić się ze światem radością z narodzin dziecka czy oświadczyć się dziewczynie. Przekaz będzie zależał od jego autora.

Aby wszystko zadziałało, potrzebni są "widzowie", czyli Ci, którzy każdego dnia obejrzą wiadomość zamieszczoną na "tablicy" oraz nadawcy wiadomości. Najważniejszy jednak element tej układanki stanowią widzowie, bo to oni przyciągną nadawców i wszystko zacznie się kręcić. Aby to osiągnąć niezbędne jest uświadomienie potencjalnemu widzowi, jak łatwe i ciekawe mogłoby być pomaganie innym i jak wiele można by osiągnąć w ten sposób. Ten sposób to POMAGANIE PRZEZ OGLĄDANIE. Przecież każdego dnia przeglądamy różne strony w sieci, wiemy też jaki potencjał tkwi w internecie. Przykład: Facebook to serwis, który dzięki temu, że każdego dnia odwiedza go przeszło miliard użytkowników, każdego roku przynosi swoim właścicielom miliardowe zyski! Tak jest z KAŻDYM serwisem, który ma wielką popularność, a przykłady można mnożyć.
Dlaczego zatem nie stać się użytkownikiem serwisu, stworzonego by generowane zyski w 100% trafiały do potrzebujących, a nie powiększały fortun najbogatszych? Tą myślą pragniemy dotrzeć do świadomości jak największej liczby osób i zaprosić ich by przyłączyły się do akcji i współtworzyły serwis www.tothewholeworld.com

JAK WESPRZEĆ AKCJĘ? Wystarczy wejść na stronę www.tothewholeworld.com i zapisać się oraz wybrać cel charytatywny, który chce się wspierać. Potrzebnych jest na to tylko 30 sekund :) Dodatkowo na Facebooku stworzono funpage, na którym prezentowane są aktualne informacje i poprzez, który promujemy pomysł i ogólnie pomaganie innym. Polub go by informacja o akcji rozchodziła się coraz dalej. Udostępniaj i lajkuj posty. Potrzebujemy każdego Waszego pomysłu jak nadać rozmach całej akcji.

CELE CHARYTATYWNE Jest ich 8 i zostały one opisane ogólnie:
1. Pomoc dzieciom
2. Pomoc ofiarom wojen
3. Pomoc ofiarom klęsk żywiołowych
4. Walka z chorobami
5. Walka z ubóstwem
6. Zapewnienie dostępu do edukacji
7. Ochrona klimatu i przyrody
8. Ochrona zwierząt
Lista celów może się powiększyć.

PLANOWANE DZIAŁANIA

1. Zaproszenie jak największej ilości widzów.
Aby to osiągnąć potrzebna jest intensywna kampania promocyjna, w którą zaangażuje się jak najwięcej osób. Każda wzmianka o akcji jest niezbędna.

2. Zaproszenie nadawców do zamieszczania wiadomości na www.tothewholeworld.com.
Na początku wystarczy symboliczna kwota, choćby 1 zł. Chętni do wyemitowania swojej wiadomości powinni się zgłaszać poprzez formularz na stronie www.tothewholeworld.com w sekcji Nadaj wiadomość.

3. Pozyskanie sponsorów na rozwój serwisu. Chcemy, aby każde 1 zł pozyskane od nadawców trafiło na cele charytatywne i aby wszystko było niezwykle przejrzyste. Każdy widz będzie wiedział jaką pulę udało się uzbierać od nadawców na realizację wybranych przez nich celów, a ile uzyskaliśmy od sponsorów na rozwój serwisu

4. Pozyskanie patronów i ambasadorów.
Bardzo mogą nas wesprzeć te osoby, firmy, instytucje, które już dziś mogą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Jeśli są oni w Twoim otoczeniu, wspomnij im o akcji, zaproś ich do przyłączenia się do akcji

Pamiętaj! Swoją aktywnością w sieci możesz przekuć na pomaganie innym - POMAGANIE PRZEZ OGLĄDANIE, a my tworzymy dla Ciebie narzędzie do tego - serwis www.tothewholeworld.com. Przyłącz się!