Festiwal Innowacyjnej Edukacji

Początek: 2016-10-31 Koniec: 2017-04-26
Pierwszy Festiwalu Innowacyjnej Edukacyjnego, odbędzie się wiosną 2017 r. w gdańskiej Ergo Arenie. Celem tego wyjątkowego wydarzenia będzie celebrowanie nauki w połączeniu z zabawą, sportem, muzyką. Projekt nawiązuje swoją ideą do programu Butterfly Universe – „Ucz się, jak się uczyć” prof. Tony Buzana, który jako światowy ekspert w dziedzinie nauczania będzie naszym gościem specjalnym.
Głównym założeniem naszego Festiwalu Innowacyjnej Edukacji jest propagowanie metody Mind Mappingu, Zoxingu, Mindfulness w edukacji oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród dzieci, młodzieży, nauczycieli z całej Polski – około 11 tysięcy uczestników.

Główne atrakcje pierwszego Festiwalu Innowacyjnej Edukacji:
 edukacja (wykłady/warsztaty prof. Tony Buzan – twórca narzędzia MIND MAP)
 koncerty muzyczne (m.in. Piotr Rubik i Mali Giganci, Margaret, Michał Szpak)
 prezentacja multimedialna oparta na rozszerzonej rzeczywistości oraz obrazowa instrukcja pracy naszego umysłu, jego budowy i ogromnych możliwości przy użyciu najnowszych urządzeń
 prezentacje nowinek technologicznych o charakterze edukacyjnym (np. Wirtualna Przymierzalnia, Green Box, Piaskownica, Postarzanie, Wirtualna Rzeczywistość)
 wystąpienia i warsztaty sportowe (m.in. siatkarze, olimpijczycy - Rafał Sonik, Otylia Jędrzejczak, Marek Kamiński)
 sztuka i kultura (stanowiska artystyczno-edukacyjne m.in. warsztaty z kaligrafii, warsztaty z mas polimerowych, warsztaty tworzenia magnesów, ozdabiania toreb bawełnianych, stemple, warsztaty aktorskie, muzyczne, nauka pantomimy)
 stanowisko z edukacyjnymi klockami LEGO
 transmisja na żywo (streaming online)
 zdjęcie uwieczniające wszystkich uczestników (wykonane przy użyciu drona)
 wpis do Księgi Rekordów Guinessa (możliwość udziału w tak unikatowym w skali światowej projekcie edukacyjnym)

Pierwszy Festiwal Innowacyjnej Edukacji będzie prawdziwym świętem nauki w atmosferze zabawy, sportu, nowych technologii, kultury i sztuki. Ponadto stanie się znakomitą okazją na spotkanie wielu uczniów, kadry nauczycielskiej, rodziców, przedstawicieli świata biznesu w celu wymiany doświadczeń
i wzajemnego wsparcia w obszarze edukacyjno-zawodowym oraz promocji własnych regionów.
Jesteśmy przekonani, iż innowacyjny charakter naszego wydarzenia i liczne atrakcje z nim związane będą dla młodych ludzi źródłem nowych doświadczeń i inspiracji, które przyniosą im realne korzyści w drodze ich rozwoju, co przełoży się na ich przyszłe osiągnięcia zawodowe oraz motywację do samodoskonalenia.


Przeglądasz Archiwum