CYBERPRZEMOC - NETWORKING - CYBERMOPOC - PRZEINTERNETYZOWANIE

Początek: 2015-10-23 Koniec: 2016-10-24
Networking to innowacyjna metoda pracy profilaktycznej na wirtualnej ulicy w cyberprzestrzeni. To wirtualny odpowiednik streetworkingu będący szeregiem działań profilaktycznych na ulicy realnej. To bezpośrednie dotarcie do klientów w miejscu ich przebywania, czyli w Internecie.
Streetworking - przestrzeń pracy to ulica realna.
Networking - przestrzeń pracy to ulica wirtualna.
Działania edukacyjno-profilaktyczne wykorzystywane w networkingu za pośrednictwem Internetu docierają bezpośrednio do osób i grup ryzyka ceberprzemocy (uzależnienie od Internetu, świadczenie usług seksualnych, sexting, przemoc SMS, stalking, chating itp ).
Edukacyjny charakter networkingu nadaje informowanie rozmówców o zagrożeniach bezkrytycznego przyjmowania świata wirtualnego. Profilaktyczny charakter ujawnia się, gdy dochodzi do interwencji w wyniku stwierdzenia np: wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży, krzywdzenia dzieci.
Networker posługuje się wieloma narzędziami informatycznymi – strony www, portale, fora, blogi, czaty, maile, serwisy tematyczne, komunikatory tekstowe, głosowe i wizualne. Pełni dyżury w określonych miejscach i czasie podczas, których oferuje:
• rozmowę i wsparcie w trudnej/kryzysowej sytuacji,
• informacje o instytucjach pomocowych (bezpłatna pomoc prawna, psychologiczna, socjalna, niebieska linia i inne),

Poszukujemy chętnych, którzy będą pełnić jako wolontariusze dyżury on-line przed swoimi laptopami, tabletami, smartfonami itp.
Szukamy szkół, ośrodków, instytucji do których można wejść z programem networkingowym.
Szukamy organizacji, z którymi możemy zacząć współpracować lokalnie w tej tematyce.

Jeśli temat Cię zainteresował - zapraszamy do kontaktu.
‪#‎wedkanetworking‬ ‪#‎cyberpomoc‬ ‪#‎przeinternetyzowanie‬ ‪#‎cyberprzemoc‬ ‪#‎seksting‬ ‪#‎trolling‬ ‪#‎parentaltrolling‬ ‪#‎networker‬
Przeglądasz Archiwum