Będziesz miłował - historyczny projekt wolontariacki IV edycja

Początek: 2022-07-11 Koniec: 2022-10-02
Zapraszamy do udziału w IV edycji wolontariackiego projektu Będziesz miłował. Inspiracją do jego powstania była postać prymasa Stefana Wyszyńskiego, patrona Muzeum, który był kapelanem Zgrupowania AK Kampinos podczas Powstania Warszawskiego.
Celem projektu jest przybliżanie i upamiętnienie sylwetek kolejnych kapelanów Powstania Warszawskiego. Niezwykle ważne jest dla nas również, aby wolontariusze zaangażowani w projekt mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną i rozwinąć umiejętności cenione na rynku pracy (praca w zespole, wyszukiwanie informacji, praca projektowa).
Do tej pory w trakcie trzech edycji projektu wolontariusze opracowali 23 biogramy. Poza tym do każdego z nich przygotowali wirtualne spacery po warszawskich miejscach związanych z działalnością kapelanów.
Dodatkowo w ubiegłym roku oprócz przygotowywania nowych biogramów w języku polskim, wolontariusze stworzyli też wersję angielską.
Wolontariusze Muzeum właściwe prace rozpoczną tradycyjnie 1 sierpnia. Dla ochotników przygotowaliśmy bogaty program szkoleń (metodologiczne, infobrokerskie) i wykładów (historyczne). Aby wolontariusze mogli lepiej wczuć się w atmosferę projektu zaprosimy ich na spacer śladami jednego z kapelanów. Na każdym etapie projektu wolontariusze będą mogli liczyć na opiekę mentorów.
Przeglądasz Archiwum