Ełcki Lokalny Fundusz ELF

Początek: 2022-05-07 Koniec: 2022-12-31
Jesteśmy jednym z inicjatorów i współtwórców lokalnej organizacji dobroczynnej, pod nazwą Ełcki Lokalny Fundusz ELF. Od 2015 roku działamy nieformalnie, pod skrzydłami Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych STOPA w Ełku, które użycza nam osobowości prawnej i konta bankowego. W tym roku usamodzielniamy się i zakładamy fundację.
Dotychczas nasza nazwa, jaką się posługiwaliśmy brzmiała Fundusz Lokalny Ziemi Ełckiej, ktoś kiedyś przygotował dla nas logo, które chcemy zmodyfikować i dostosować do nowej nazwy. Misją Funduszu Lokalnego jest łączenie różnych środowisk by wspólnie działać na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców powiatu ełckiego, w tym pomagać w rozwijaniu pasji jego mieszkańców.
Naszym flagowym działaniem jest program Stoofka na Start, który wspiera inicjatywy grup dziecięcych, działających dla swojego środowiska.
Poniżej kilka zdań o Stoofce:
"Stoofka na Start" to autorski program Funduszu Lokalnego Ziemi Ełckiej, w którym pomagamy zrealizować pomysły dzieci na działania na rzecz otoczenia. Program zachęca też przedsiębiorców ełckich do wspierania przedsięwzięć społecznych. Grupy zainteresowane udziałem muszą odpowiedzieć na pytanie: co byście zrobili pożytecznego dla siebie i otoczenia za 100 zł? Zebrane od grup dziecięcych i młodzieżowych pomysły, kierujemy do lokalnych przedsiębiorców, aby ufundowały wybrany przez siebie projekt. Program "Stoofka na Start" nie tylko angażuje lokalnych przedsiębiorców, ale także wspiera lokalnych przedsiębiorców. W programie uczniowie realizujący swoje pomysły kierują się jedną z zasad FZLE „wspieraj lokalnie”. Zakupy czynione w ramach Stoofki mają być realizowane w lokalnych sklepach, prowadzonych przez ełckich przedsiębiorców.
26 kwietnia ogłosiliśmy kolejną edycję Stoofki na Start.
Przeglądasz Archiwum