Nauka polskiego dla obcjokrajowców

Początek: 2021-09-20 Koniec: 2021-10-15
Trudno żyć w Polsce nie znając polskiego. Cudzoziemcy nie znający języka wolniej się integrują, są bardziej narażeni na ataki na tle ksenofobicznym, nadużycia ze strony nieuczciwych pracodawców, trudniej im znaleźć mieszkanie czy zapisać dziecko do szkoły. Dlatego od 2009 roku Fundacja Ocalenie prowadzi bezpłatne kursy polskiego dla osób dorosłych: cudzoziemców i cudzoziemek mieszkających w Warszawie i okolicach. Kursy prowadzone są na wszystkich poziomach językowych, od zupełnie podstawowego po zaawansowany.
Przeglądasz zakończone zadania
LP NAZWA ZADANIA
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Spotykacie się na pierwszej randce, w przestrzeni publicznej. Zapoznajcie się.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Poznajecie się na randce, ale czujecie, że to nie to i chcecie jak najszybciej sobie pójść.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Poznajecie się na randce i od razu czujecie motyle w brzuchu. Bardzo chcecie umówić się na kolejne spotkanie.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Poznajecie się z sąsiadką podczas wyrzucania śmieci. Chcecie się bliżej zakolegować.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Witacie się z kurierem, który przyniósł wam paczkę, ale nie tą, co trzeba.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Poznajecie innych uczestników spotkania na Zoomie. Dajcie im znać, skąd jesteście, gdzie mieszkacie, czym się zajmujecie.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Przedstawiacie się bliżej swojej grupie na studiach na pierwszych zajęciach.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Przychodzicie do zaprzyjaźnionego sklepiku osiedlowego. Nie ma akurat innych klientów i sprzedawca/sprzedawczyni zaczepia was, pragnąc poplotkować.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Coś wywołało wasze przerażenie. Wymyślcie kontekst i dialog.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Coś was bardzo rozśmieszyło. Wymyślcie kontekst i dialog.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: oś was mocno zdenerwowało. Wymyślcie kontekst i dialog.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Coś was zabolało. Wymyślcie kontekst i dialog.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Spotykacie znajomego sąsiada i narzekacie na pogodę.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Spotykacie znajomego sąsiada i narzekacie na swój stan zdrowia.
Stworzenie dialogu na lekcję polskiego dla obcokrajowców: Rozmawiacie luźno z kierowcą taksówki, którego ciekawi skąd i kim jesteście.