Fundraiser na biblioteczki w szpitalach

kategorie: animacja społeczna edukacja kultura i sztuka żywnośc i zdrowie _ENGLISH
umiejętności: tworzenie i edycja tekstów tworzenie i edycia multimediów tworzenie baz danych wyszukiwanie informacji projektowanie (np. grafiki) moderowanie (np. forów) udzielanie profesjonalnych porad dzielenie się doświadczeniem zarządzanie projektami
Termin realizacji: 2023-05-31

Opis ogłoszenia

Cel

Cel stanowiska fundraisera fundacji MARTEL na zbieranie funduszy na biblioteczki w szpitalach jest taki, aby zapewnić dzieciom przebywającym na oddziałach pediatrycznych dostęp do książek, bajek i kolorowanek, które będą im towarzyszyć podczas hospitalizacji. Fundacja MARTEL realizuje ten cel poprzez przekazywanie szpitalom biblioteczek w kształcie serca, zapełnionych książkowymi podarunkami. Fundraiser jest odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie strategii pozyskiwania darczyńców, sponsorów i partnerów, którzy wesprą finansowo lub rzeczowo ten szlachetny projekt.

Zakres obowiązków

Fundraiser fundacji Martel jest odpowiedzialny za planowanie i realizację kampanii na rzecz zbierania funduszy na biblioteczki w szpitalach. Zakres obowiązków fundraisera obejmuje m.in.: identyfikację potencjalnych darczyńców, nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z nimi, przygotowywanie ofert i wniosków dotacyjnych, organizację imprez i akcji promocyjnych, monitorowanie i raportowanie efektów działań oraz dbanie o wizerunek fundacji.
Wolontariusz kontaktuje się z darczyńcami, nawiązuje i podtrzymuje z nimi relacje.

Forma rozwiązania

Forma współpracy wolontaruisza fundraisera fundacji Martel na zbieranie funduszy na biblioteczki w szpitalach jest następująca: wolontariusz zgłasza się do fundacji i otrzymuje materiały promocyjne oraz instrukcję dotyczącą zasad i sposobów prowadzenia zbiórki. Wolontariusz może zbierać fundusze w dowolny sposób, np. poprzez organizację imprez, sprzedaż ciast, licytacje, zrzutki online itp. Wolontariusz przekazuje zebrane fundusze na konto fundacji i otrzymuje potwierdzenie oraz podziękowanie. Fundacja wykorzystuje zebrane fundusze na zakup i dostarczenie książek do wybranych szpitali, gdzie tworzy biblioteczki dla pacjentów i personelu. Fundacja informuje wolontariuszy o efektach zbiórki i zaprasza ich do udziału w kolejnych akcjach.
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Wyszukiwać i filtrować informacje
  • Dzielić się informacjami i treściami
  • Angażować się w działania obywatelskie online
  • Współpracować online z innymi
  • Netykiety
  • Zarządzać tożsamością online
  • Modyfikować istniejące treści
  • Praw własności i licencji
  • Kreatywnego korzystania z Internetu
  • Innych umiejętności