Opracowanie Ciekawostek w zakładce Ścieżki kariery w Mapie Karier

kategorie: edukacja inne
umiejętności: tworzenie i edycja tekstów wyszukiwanie informacji
Termin realizacji: 2023-12-29

Opis ogłoszenia

Cel

Chcemy, żeby wolontariusze pomogli nam sprawić, aby użytkownicy Mapy Karier, wchodząc w zakładkę Ścieżki kariery na stronie mapakarier.org, mogli przeczytać interesujące wiadomości o różnych zawodach i poznali nieznane im, ciekawe profesje. Mapa Karier to bezpłatna baza informacji o różnych zawodach i rynku pracy dla młodych ludzi. W zakładce Ścieżki kariery znajdują się opisy ponad 700 zawodów, zawierające takie informacje, jak: przykładowe ścieżki edukacyjne, istotne kompetencje miękkie, wymagania i umiejętności niezbędne do pracy w danym zawodzie.

Zakres obowiązków

Twoim zadaniem będzie przygotowanie krótkich ciekawostek dotyczących zawodów w Mapie Karier. Ciekawostki w zakładce Ścieżki kariery zmieniają się co dwa tygodnie i za każdym razem dotyczą trzech różnych zawodów. Chcemy, żeby przykuwały uwagę i zachęcały użytkowników do zapoznania się z opisami tych ścieżek kariery.

Forma rozwiązania

Opracowanie ciekawostek dla co najmniej dwunastu dowolnych profesji spośród zawodów w Mapie Karier. Chcemy, żeby każda ciekawostka składała się z nagłówka (np. Nieznane zawody, Branża przyszłości, Aktualności, Świat lub inne), krótkiego tekstu (max. 120 znaków ze spacjami) dotyczącego wybranego zawodu oraz treści (max. 20 znaków ze spacjami) znajdującej się na przycisku, po kliknięciu którego użytkownik przeniesie się do opisu tego zawodu. Zawody wybrane do ciekawostek nie mogą się powtarzać.

Teksty będziesz wpisywać do arkusza Google Sheet, w którym znajdziesz wszystkie już wcześniej opublikowane ciekawostki, na których możesz się wzorować. Oprócz tekstu wkleisz link do karty konkretnego zawodu w Mapie Karier i wpiszesz, z jakiej branży jest ten zawód.

Jeśli chcesz zająć się tym zadaniem napisz do nas na adres: wolontariat@katalysteducation.org. My wtedy udostępnimy Ci arkusz do wpisywania ciekawostek.
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Wyszukiwać i filtrować informacje
  • Przetwarzać wyszukane informacje
  • Tworzyć treści internetowe
  • Kreatywnego korzystania z Internetu
  • Innych umiejętności
  • Inne