Wolontariusz/ka w dziale Marketing/ PR

kategorie: badania i rozwój edukacja nowe technologie prawa człowieka społeczeństwo obywatelskie inne
umiejętności: tworzenie i edycja tekstów inne
Termin realizacji: 2024-03-31

Opis ogłoszenia

Cel

Szukamy osób, które interesują się marketingiem lub chcą stawiać swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie. Chcemy dbać o wizerunek Stowarzyszenia oraz promować jego działania. Nabór prowadzimy na bieżąco. Czas trwania wolontariatu jest uzgadniany indywidualnie z Wolontariuszem. Zapraszamy do kontaktu! Mile widziane lekkie pióro. ;)

Misją Stowarzyszenia Kontrasty jest edukacja na temat polaryzacji społecznej oraz baniek informacyjnych, które pogłębiają stereotypy i uprzedzenia. Uważamy, że budowanie wrogiego podziału na “MY” i “ONI” utrudnia dyskusję oraz zamyka drogę do porozumienia stron o odmiennych poglądach. Chcemy pokazywać, że świat nie jest czarno-biały oraz budować postawę szacunku do osób mających inne spojrzenie na świat. Obecnie członkowie Stowarzyszenia realizują projekt "My i oni" w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności - międzynarodowego programu Komisji Europejskiej. Jeśli nasze wartości są Ci bliskie, zapraszamy do zaangażowania się w realizowane przez nas projekty - to Ty decydujesz ile czasu chcesz poświęcić. Większość zadań może być wykonywana w formie zdalnej. Nie musisz posiadać żadnego doświadczenia!

Zakres obowiązków

Do zadań Wolontariusza/ Wolontariuszki należałaby przede wszystkim współpraca przy przygotowaniu strategii marketingowej, przygotowywanie treści dla odbiorców, mediów, kontakt z partnerami i patronami.

Forma rozwiązania

Zdalnie, ale zapraszamy też na spotkania stacjonarne we Wrocławiu. :)

Oferujemy:
- możliwość odbycia wolontariatu także w ramach praktyk w szkole/ na studiach w przypadku zgodności zakresu wymaganych zadań;
- możliwość stworzenia/ rozbudowania portfolio;
- indywidualne referencje;
- możliwość poznania inspirujących ludzi;
- dołożenie swojej cegiełki do realizacji projektu społecznego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności - międzynarodowego programu Komisji Europejskiej;
- zdobycie doświadczenia w zakresie pracy zespołowej, pisania artykułów;
- satysfakcję z realnego działania na rzecz rozwoju dialogu społecznego!
Wykonując to zadanie nauczysz się
  • Dzielić się informacjami i treściami
  • Angażować się w działania obywatelskie online
  • Netykiety
  • Zarządzać tożsamością online
  • Tworzyć treści internetowe
  • Kreatywnego korzystania z Internetu
  • Innych umiejętności
  • Inne